Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrība sociālā projekta īstenošanai saņems 16 tūkstošus eiro

Noslēdzoties AS “Latvenergo” sociālās jomas projektu konkursam, uzņēmuma ziedojums 150 tūkstošu eiro apmērā sadalīts desmit biedrībām un nodibinājumiem visā Latvijā, informē ziedot.lv pārstāve Ilze Ošāne. Atbalstu saņēmusi arī Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrība “Laimiņa”. Kopumā konkursā tika saņemti 136 pieteikumi par summu 2 112 000 eiro. Iesniegto projektu vajadzības 14 reižu pārsniedza pieejamo summu, norādot uz sociālā atbalsta nepieciešamību Latvijā.

2017. gada jūlijā AS “Latvenergo” un fonds “Ziedot.lv” noslēdza Nodomu protokolu par sociālo atbalstu sabiedrības dzīves kvalitātes celšanai un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. AS “Latvenergo” ziedoja 150 tūkstošus eiro sociālās palīdzības veicināšanai Latvijā.

AS “Latvenergo” sociālas jomas projektu konkursā finansējums piešķirts desmit biedrībām un nodibinājumiem.

Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” projekts (35 000 eiro) sniegs atbalsta pasākumus ģimenēm, kurās ir bērns ar īpašām vajadzībām. Tiks nodrošināts specializēto auklīšu dienests bērniem ar īpašām vajadzībām vairāk nekā 3000 stundu apjomā ģimenēm visā Latvijā.

Fonds “Nāc līdzās!” (25 000 eiro) 175 bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām iesaistīs integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās!” aktivitātēs un noslēguma sarīkojumā, sniedzot iespēju attīstīt šīs mērķgrupas talantus un iepazīstinot plašāku sabiedrību ar bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām radošajām spējām. 

Biedrības “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” (21 700 eiro) iniciatīva “Lielas rūpes par mazajiem” nodrošinās 54 bērniem no bērnu namiem un citām institūcijām aprūpētāju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Torņakalna novietnē. Bērnu namu un citu institūciju bērni visbiežāk nonāk slimnīcā vieni paši, bez aprūpes personas. Projekts par atlīdzību algos četrus bērnu aprūpētājus, kas BKUS bērniem bez aprūpes personas nodrošinās nedalītu uzmanību, aprūpi un drošības sajūtu.

Biedrības “Oranžais stars” (18 790 eiro) projekts nodrošinās psihosociālo atbalstu līdz pat 360 ģimenēm ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām visā Latvijā, organizēs valsts neapmaksātu rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu, dažādus pasākumus ģimenēm.

Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrības “Laimiņa” (16 300 eiro) projekts “Darboties prieks 2018” sniegs iespēju 150 Dobeles novada bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, kā arī viņu ģimenes locekļiem un citām atbalstošām personām saņemt iespēju uzturēties drošā un pielāgotā vidē (mācību virtuves ierīkošana), piedalīties radošajās aktivitātēs, ierīkot darba terapiju un citas aktivitātes.

Biedrības “Brīnummāja” projektā (11 784,90 eiro) 65 bērni un jaunieši ar autiskā spektra traucējumiem, vieglu un vidēju garīgo atpalicību, hiperaktivitātes sindromu, runas attīstības traucējumiem un uzvedības traucējumiem saņems bezmaksas 90 Marte Meo un 140 “Tomatis” terapijas. Projektā tiks apmācīti speciālisti, kas ir biedrības biedri, un iegādāts nepieciešamais aprīkojums.

Alianses “Latvija bez bāreņiem” (11 703 eiro) mentoringa programma “Viena cerība” nodrošinās 30 bērnus no bērnu namiem ar individuālu mentoru, kurš ilgtermiņā reizi nedēļā brīvprātīgi pavadīs laiku ar bērnu, sagatavos patstāvīgai dzīvei, veidos stabilas ilgtermiņa attiecības, palīdzēs noteikt un sasniegt bērna individuālus mērķus un, pats svarīgākais, – apmierinās bērnu vajadzību pēc individuālām attiecībām ar tuvu pieaugušo.

Biedrības “Invalīdu apmācības un dienas centrs “Ausma”” (4200 eiro) projekts “Kusties brīvi” dos iespēju 50 Jēkabpils, Aizkraukles, Kokneses, Krustpils, Neretas, Preiļu un Salas novada personām ar īpašām vajadzībām apmeklēt fizioterapeita nodarbības. Nodarbību mērķis ir uzlabot cilvēku locītavu kustību apjomu, nostiprināt muskuļu korseti, uzlabot lokanību un koordināciju, muskuļu, elpošanas funkciju, līdzsvara izjūtu.

Biedrības “Zvannieku mājas” (3302.10 eiro) projektā tiks iekārtota Montesori terapijas istaba līdz pat simt bērniem ar invaliditāti, uzmanības, uzvedības vai citiem traucējumiem, tādējādi tiks nodrošināta alternatīva iespēja mācīties, izmantojot Montesori izstrādātos mācību un attīstības materiālus, lai veicinātu bērnu patstāvību un attīstību.

Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības (2220 eiro) projekts sniegs atbalstu līdz pat 47 bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām Balvu novadā, organizējot regulāras radošās nodarbības, attīstot radošās prasmes un veicinot saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Sadalītais ziedojums sociālajai jomai aptver visu Latviju, vairāki projekti tiks īstenoti Rīgā, Balvos, Dobelē, Cēsīs un Jēkabpilī. Piešķirtais finansējums biedrībām un nodibinājumiem, kuri īstenos projektus, būs pieejams no 2018. gada 1. februāra.

Lai AS “Latvenergo” ziedojumu sadale būtu maksimāli godīga un caurskatāma, par projektu atbalstu lēma Mērķziedojuma padome, kas koleģiāli pieņēma lēmumu finansējuma piešķiršanai.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas