Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dokumentāla filma par «Prāta vētru» – skatāma jau 30. oktobrī (FOTO/VIDEO)

No 30. oktobra visā Latvijā varēs redzēt jaunu pilnmetrāžas dokumentālo filmu «Starp krastiem». Šī ir pirmā dokumentālā filma par vienu no Latvijā populārākajām poproka grupām «Prāta vētru», par talantīgiem puišiem, kuru saknes meklējamas Jelgavā. Kā sola producenti, šī būs vienreizēja iespēja redzēt stāstu par grupas dzīvi no iekšpuses. 

Filmas ideja dzimusi pirms diviem gadiem, kad grupa plānojusi jaunā albuma ierakstu. Līdz ar to vienu no filmas satura līnijām veido stāsts par to, kā grupa sapulcējas Berlīnē uz radošo «prāta vētru». Tiek dokumentēts, kā rodas melodijas un vēlāk kopā ar producentu tās pārtop ierakstītās dziesmās, kuras klausāmies radio un dzirdam koncertos. Šoreiz grupa bija izvēlējusies producentu Aleksu Silvu, kurš jau agrāk strādājis pie albumiem «Četri krasti» un «Dienās, kad lidlauks pārāk tāls», savā ziņā atgriežoties pie klasiskā «Prāta vētras» skanējuma. Ieraksts tapa Berlīnes studijā, kur savulaik strādājuši arī «U2», «Depeche Mode» un Deivids Bovijs.

Viens no filmas tapšanas iemesliem ir tas, ka pērn grupa svinēja 25 gadu pastāvēšanu. Tas ir tieši tikpat, cik pastāv atjaunotā Latvijas valsts. No puišu stāstītā uzzināsim, kā viņi izdzīvoja svarīgākos notikumus šajā laikā. Viens no tiem līdzi nesa personisku traģēdiju, jo grupa pazaudēja savu basģitāristu Gundaru Mauševicu.

Filmas tapšanas laikā plašu rezonansi radīja «Prāta vētras» uzstāšanās Krievijā, tādēļ filmēšanas grupa devās līdzi uz vienu no koncertiem, lai iztaujātu puišus un arī austrumu kaimiņvalsts publiku. Procesa gaitā apzināts plašs grupas video arhīvs no deviņdesmito gadu sākuma līdz šodienai, caurskatīti simtiem stundu arhīva ieraksti un tūkstošiem publikāciju. 

«Starp krastiem» komanda ir starptautiska – montāžas režisore ir lietuviete Audinga Kučinskaite, kura strādā Londonā kompānijai BBC, arī operators Edgars Dubrovskis ikdienā strādā Londonā, savukārt scenārija autori un režisori ir Latvijā pazīstami žurnālisti Sandijs Semjonovs un Gundars Rēders. Filmu producējusi Undīne Buka. Tās tapšanā iesaistīti vēl vairāki desmiti cilvēku, kuri paveikuši milzu darbu. 

Filmas autori raksta: «Šis ir stāsts par četriem draugiem. Par četriem atšķirīgiem, taču sirdī līdzīgi domājošiem skolasbiedriem. Viņi piedzima septiņdesmito gadu vidū, izauga ar padomju «multenēm» un tukšajiem veikalu plauktiem un mūsu valsts neatkarības priekšvakarā izveidoja jaunu grupu «Prāta vētra».» 

Producenti sola, ka grupa pirmo reizi atklāti stāstīs par kopābūšanu, krīzēm un prieka brīžiem. Šī būs unikāla iespēja būt klāt jaunā albuma tapšanas procesos Berlīnē un redzēt vēsturiskus kadrus no grupas arhīviem. Stāsts par «Prāta vētru» ir stāsts par mūsu valsts ceļu – par nepadošanos un spītību, par neatlaidību, krišanu un atkal celšanos.

Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais kino centrs, «Latvijas dzelzceļš» un Latvijas Televīzija, sadarbojoties ar «Live Riga» un «Airbaltic». 


Publicitātes foto/video

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas