Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

DP izvērtēs informāciju, kad skolām nosūtīti mācību līdzekļi ar nepatiesu informāciju par Latvijas vēsturi 1

Drošības policija (DP) izvērtēs informāciju, kad izglītības iestādēm ir nosūtīti mācību un metodiskie līdzekļi krievu valodā, kuros pausta nepatiesa informācija par Latvijai nozīmīgiem vēstures faktiem. Tomēr patlaban spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz ierobežojumus skolām pieņemt šāda veida materiālus.

DP aģentūrai LETA norādīja, ka DP jau iepriekš ir konstatējusi, ka dažādas ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu organizācijas dāvina Latvijas izglītības iestādēm gan pretrunīgi vērtējamas grāmatas, gan videomateriālus. Zīmīgi, ka arī iepriekšējos gados šādi dāvinājumi ir veikti neilgi pirms 9.maija pasākumiem.

DP ir saņēmusi no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vēstuli par konkrēto gadījumu, to izvērtēs atbilstoši savai kompetencei un sniegs atbildi. DP gan norāda, ka jau iepriekš ir informējusi atbildīgās amatpersonas un institūcijas par ilgtermiņa riskiem nacionālajai drošībai, ko rada šāda veida materiālu izplatīšana Latvijas skolās. Proti, skolēniem Latvijai nozīmīgi vēstures notikumi tiek skaidroti tendenciozi un sagrozīti, apšaubot Latvijas valstiskuma kontinuitāti un leģitimitāti. Tas savukārt mazina jauniešu saikni ar valsti un vairo sabiedrības šķelšanos jautājumā par Latvijas valstiskuma pamatprincipiem.

Patlaban spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz ierobežojumus izglītības iestādēm pieņemt šāda veida materiālus, tāpēc DP atkārtoti pauž atbalstu diskusijai par tiesiskā regulējuma pilnveidošanu nolūkā veicināt izglītības sistēmu pārraugošo iestāžu spējas efektīvi novērst ilgtermiņa riskus nacionālajai drošībai.

"Jāatzīmē, ka pēdējā laikā ir konstatēti gadījumi, kad izglītības iestādēm tiek dāvināta arī reliģiska satura literatūra, piemēram, saentalogu," uzsvēra DP.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) rīcībā esošo informāciju vairākām Latvijas pašvaldībām un izglītības iestādēm ir nosūtīti Jelgavas Krievu kultūras biedrības "Veče" sagatavotie mācību un metodiskie līdzekļi krievu valodā, kā arī tiek popularizēti tīmekļa vietnē "www.svoi.lv" pieejamie materiāli, kuros pausta nepatiesa informācija par Latvijai nozīmīgiem vēstures faktiem, un to saturs neatbilst normatīvo aktu prasībām.

"Materiālos tiek attaisnota un atzīta par pareizu Latvijas okupācija, lai aizsargātu PSRS," teikts Valsts izglītības satura centra (VISC) atzinumā. Tāpat vairākos tematos tendenciozi izcelti jēdzieni, kas neatbilst Latvijas un Eiropas historiogrāfijai.

Lai novērtētu šo materiālu atbilstību izglītības standartiem, IKVD lūdza VISC izvērtēt un sniegt atzinumu par šo mācību un metodisko materiālu izmantošanu izglītības un audzināšanas procesā.

VISC konstatēja, ka izplatītais materiāls neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam vispārējās izglītības mācību saturam. Turklāt šie materiāli nav izmantojami kā mācību vai metodiskais materiāls izglītības procesā, jo tajos skaidrotie temati un termini neatbilst pamatizglītības un vidējās izglītības standartos noteiktajam.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) lūdza Iekšlietu ministriju izvērtēt šī materiāla atbilstību tiesību aktu normām, kā arī īstenot atbilstošu rīcību šāda materiāla izplatīšanas tiesiskuma nodrošināšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas