Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Drošības apsvērumu dēļ ar ātrumu 100 km/h braukt vairs nevarēs. Ceļu uzturētāji atskaitās par paveikto 16

Uz vasaru vietām uz ceļiem ieviestais palielinātais maksimālais braukšanas ātrums, iestājoties aukstākam laikam, ir atcelts – tiek demontētas ceļa zīmes, kas vasarā atsevišķos ceļa posmos atļāva braukt ar ātrumu 100 kilometri stundā. Ceļu uzturētājs "Latvijas Valsts ceļi" aicina autobraucējus sekot līdzi ātruma izmaiņām un ievērot atļauto braukšanas ātrumu.

Būvniecības darbu sezona uz valsts autoceļiem vēl nav beigusies, tāpēc jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un attiecīgi garāku ceļā pavadīto laiku. Zemgalē satiksme joprojām ir ierobežota aiz Jelgavas uz autoceļa Rīga-Lietuvas robeža. 

Šonedēļ ir sākti Tallinas šosejas seguma rekonstrukcijas darbi posmā no Svētciema līdz Salacgrīvai. Valmieras virzienā uz autoceļa Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža (Valka) turpinās remontdarbi Straupes un Vaidavas pagastā. Darbi noris arī Ikšķilē un Lielvārdē uz autoceļa Rīga-Daugavpils.

Savukārt Rīgas apkārtnē būtiski satiksmes ierobežojumi ir uz Rīgas HES tilta pār Daugavu, kā arī uz autoceļa Rīga-Carnikava-Ādaži pie Garciema.

Latgalē ievērojami seguma rekonstrukcijas darbi turpinās uz autoceļa Jēkabpils–Terehova posmā no Viļāniem līdz pat Rēzeknei.Kurzemē uz Ventspils šosejas būvdarbi turpinās pie Talsiem un Ventspils novadā. Darbi notiek arī uz Liepājas šosejas posmā no Vecpils pagasta līdz pat Grobiņai.

„Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) šogad ir saremontējis bedres uz melnā seguma vairāk nekā 414 300 m2 platībā. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek labotas visa gada garumā.


Lai uzlabotu ūdens atvadi no ceļa seguma, visā Latvijas teritorijā vairāk nekā 65 730 m3 apmērā LAU ir veicis autoceļu nomaļu uzauguma noņemšanu.

Ir arī izpildīti 90% no plānotajiem tiltu stāvokļa uzlabošanas darbiem. Lai novērstu tiltu konstrukciju bojājumu progresēšanu, šogad tiem tika pievērsta pastiprināta uzmanība un veikti neatliekami ikdienas uzturēšanas darbi. VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” 2,2 miljonu eiro apmērā veic ikdienas uzturēšanas darbus uz 130 tiltiem.

Lai paildzinātu tiltu segumu kalpošanas laiku un autovadītājiem būtu komfortablāki braukšanas apstākļi, 1,6 km garumā uz tiltu segumiem ir veikta vienkārtas virsmas apstrāde, salabotas bedres 33 152 m2 platībā, kā arī veikta tiltu segumu plaisu aizpildīšana.

Tiltu margas un barjeras 2843 m2 platībā ir apstrādātas ar pretkorozijas grunti un nokrāsotas, tādējādi tās aizsargājot no apkārtējās vides ietekmes un korozijas.

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu LAU ir gandrīz veicis visus plānotos ārkārtas ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem autoceļiem. 226 km garumā grants ceļiem ir uzlaboti braukšanas apstākļi, sakārtota ūdens atvades sistēma, kā arī nodrošināta labāka  pārredzamība ceļu krustojumos.

Lai pagarinātu autoceļu segumu kalpošanas laiku un uzlabotu autovadītājiem braukšanas komfortu, LAU visā Latvijas teritorijā ir veicis valsts autoceļu virsmas raupjuma atjaunošanu 142 km garumā. No tiem 42 km garumā grants ceļi ir izveidoti par bituminizētu melno segumu jeb uzlikta dubultā virsma un 100 km garumā ir veikta vienkārtas virsmas apstrāde uz melnā seguma ceļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Vernons

Iesaku pievērst vairāk uzmanību saviem brīdinājuma signāliem, kurus Jūs ieslēdzat vai neieslēdzat priekš citiem ceļa lietotājiem! Ikviens ātruma samazinājums bez savlaicīga brīdinājuma signāla ir noziegums, bet strauja bremzēšana dubultīgs noziegums. Un ātrums ir tikai pakārtota lieta, jo lielāki iespējami braukšanas ātrumi, jo savlaicīgāki signāli! Bet signālu došana vēl neatbrīvo no atbildības un pienākuma ievērot piesardzību! Man labāk patīk termins - "Garantēt drošību"!
To paredz CSN 70. punkts! Tātad katram no mums ir tiesības paļauties, kad arī katrs no mums to pildīs!
90 kilometri stundā ir 25 metri sekundē! Un cik sekundes Tev vajag, lai Tu noreaģētu?

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 12:35

kitajoza

***, - gudrītis! Ieslēdz autopilotu! - un uz priekšu pirmajā stabā...

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:07

kitajoza

9. Braukšanas ātrums, distance un intervāls
112. Transportlīdzekļa vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz noteiktos ierobežojumus, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, transportlīdzekļa un kravas īpatnības un stāvokli, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus (īpaši redzamību braukšanas virzienā).

Tā kā nevajag braukt ar autopilotu!!!

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:29

Resnais

Apaugums, tas viss ir fufelis. Nobraucot no prāmja Liepājas ostā jādomā, nez kur es esmu iebraucis un par ko man vispār vinjete jāpērk. Brocēnos tik sākas daudzmaz jēdzīgs ceļš.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 12:57

Vernons

Par atpūtas laukumiem vispār aizmirsa, bet 561. regula uzliek par pienākumu ievērot atpūtas režīmu. Man tie padomju laiki labāk patika, biju jauns un braukt, un atpūsties varēju, kad vien ienāk prātā! Tagad kur apstāties un stāvēt? Latvijā tā pašvaki.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:19

kitajoza

Ja brauc uz Poliju pēc visādiem tur ***em - ņem līdzi otru šoferi.... Un 561 regula tev tad būs pie ***s.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:33

Resnais

561.regula attiecas arī uz ekipāžām ar diviem apkalpes locekļiem. Polijā ir padomāts par atpūtas vietām. Uz jaunā bāņa ik pēc 10 km parkings.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 14:25

kitajoza

To > ADMINAM
vārds "b l j i n" nav lamu vārds - un nevajag to cenzēt!!! Tūlkojumā tas nozīmē "pankūka" nevis "prostitūte" ar līdzīgu vārdu "b l j a d j"

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:18

kitajoza

To > ADMINAM
Arī vārdi "s ū d s" un "d i r s a" principā nav lamu vārdi. Tie bieži ir sastopami Latvijas folklorā un tautasdziesmās... - (kur tie netiek cenzēti)

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:40

s

...admins šos vārdus uztver personiski, bērnībā tā viņu saukāja klasesbiedri un arī fizkultūras skolotājs...

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 17:10

kitajoza

šitie "kiborgi" - kas pusaizmiguši drāžas pa visiem ceļiem ar "ATĻAUTO" ātrumu, neskatoties ne uz laika apstākļiem, ne uz ko.... - mani "besī ārā" !!!
LAI JUMS VIEGLAS SMILKTIS!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 13:51

Vernons

Latvijā remontējot ceļus aizmirsa par ātruma samazināšanas joslām! Vēl ļaunāk, ja arī asfaltētā daļa atļauj, tad sazīmē līnijas TĀ, lai to ātruma samazinājumam neizmanto! Tā ir uz Liepājas ceļa pie Lāču maizes, Kanciema krustā un Ķemeru krustā Ventspils šosejā! Varbūt kāds zina vēl kadu līdzīgu stulbumu!
Mani "besī ārā "kiborgi"", kuri neko citu nezin, kā otram ir jāievēro distance, bet pašam nekas nav jāgarantē!
Ikvienai darbībai uz ceļa ir jābūt skaidrai un saprotamai!

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 14:05

Resnais

Jā, pie lāčiem tā josla ir autobusa pietura, kas beidzas pie iebrauktuves.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 14:15

Vernons

Ieej www.iauto.lv un palasi ar kādu sabiedrību Tev, man un ikvienam no mums ir japiedalās satiksmē.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 14:22

asdfgh

kitajoza tu esi cirvis nevis kjiinietis.

vernos taisniibu glagolee, cik avaarijas nav notikushas deelj tupaam blondiineem, kuraam darbiibu seciiba ir manevrs=signaals. tipa kad saak griezties, tad arii raada signaalu.
otra kuinja ko esmu noveerojis uz celjiem, kautvai tajos pashos ozolniekos, kad jaanogriezhas pa kreisi - tupaas leedijas nostaajaas skjeersaam pa visu joslu...ne garaam pabraukt un videejo pirkstu paraadiit, ne ko izdariit.

brauciet ar praatu nevis ar tupu csn graamatinju.

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 16:22

Kitajoza

To vien esi iemācījies no CSN - kā vidējo pirkstu parādīt - acīmredzot tas tev ir lielāks kā *** un tavas smadzenes kas dzimušas Ozolnieku krūmos Jāņu naktī

pirms 4 gadiem, 2014.10.04 13:26

Latvijas ziņas