Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Druviete sašutusi par Jelgavas Krievu biedrību «Veče»: Latvijai naidīgu un okupāciju attaisnojošu materiālu izplatīšana skolās nav pieļaujama 15

Vērtējot informatīvos materiālus, kuros pausta nepatiesa informācija par Latvijai nozīmīgiem vēstures faktiem, Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) uzsver, ka Latvijai naidīgu un okupāciju attaisnojošu materiālu izplatīšana skolās nav pieļaujama.

Saskaņā ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) rīcībā esošo informāciju vairākām Latvijas pašvaldībām un izglītības iestādēm ir nosūtīti Jelgavas Krievu kultūras biedrības "Veče" sagatavotie mācību un metodiskie līdzekļi krievu valodā, kā arī tiek popularizēti tīmekļa vietnē "www.svoi.lv" pieejamie materiāli, kuros pausta nepatiesa informācija par Latvijai nozīmīgiem vēstures faktiem un to saturs neatbilst normatīvo aktu prasībām.

"Materiālos faktiski tiek attaisnota un atzīta par pareizu Latvijas okupācija, lai aizsargātu PSRS," teikts Valsts izglītības satura centra (VISC) atzinumā. Tāpat vairākos tematos tendenciozi izcelti jēdzieni, kas neatbilst Latvijas un Eiropas histogrāfijai.

Lai novērtētu šo materiālu atbilstību izglītības standartiem, IKVD lūdza VISC izvērtēt un sniegt atzinumu par šo mācību un metodisko materiālu izmantošanu izglītības un audzināšanas procesā.

VISC konstatēja, ka izplatītais materiāls neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam vispārējās izglītības mācību saturam. Turklāt šie materiāli nav izmantojami kā mācību vai metodiskais materiāls izglītības procesā, jo tajos skaidrotie temati un termini neatbilst pamatizglītības un vidējās izglītības standartos noteiktajam.

Ministre akcentē, ka nepatiesu vēsturisko faktu izplatīšana par Latvijas okupāciju un tās sekām rada sabiedrībā maldīgus priekšstatus un kavē saliedētas sabiedrības veidošanos. Izglītības un zinātnes ministrija un IKVD uzskata, ka šādu materiālu izmantošana mācību un audzināšanas procesā nav pieļaujama, jo to saturs ir pretrunā vairākiem normatīvajiem aktiem un valsts politikas dokumentos noteiktajam.

Druviete vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) lūdz Iekšlietu ministriju izvērtēt šī materiāla atbilstību tiesību aktu normām, kā arī īstenot atbilstošu rīcību šāda materiāla izplatīšanas tiesiskuma nodrošināšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Resnais

Nez vai par okupāciju var saukt darbības, kas notika ar tā laika valdības ziņu un piekrišanu. Nez vai Latvijas delegāciju ar lūgumu uzņemt PSRS sastāvā uz Maskavu ar varu kāds veda. Tad jau eiro ieviešana arī nebija likumīga, jo valdība piekrita, Valdis smaidīja Briselē, bet tauta neatbalstīja.

pirms 5 gadiem, 2014.04.01 23:07

moše

utaini,laid fiksi uz Pleskavu,ieņem labākās vietas!

pirms 5 gadiem, 2014.04.01 23:20

nez

To Resnais- jeb To FAT MAN- Spriežot pēc visiem taviem tekstiem esi Padomju nelaimīgais kulakā cirtējs?!

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 07:12

Tontons

Un cik interesanti, ka vienlaikus to piepeši izdomāja trīs valstu valdības. Tie tanki Rīgas centrā un obligātā nobalsošana par vienu pareizo sarakstu (ar sankcijām, ja nebūs pasē zīmogs par piedalīšanos) tak nav nekādi spaidi no malas, Resnais? Vai esi dzirdējis, ka toreiz PSRS bija arī 16. republika - Karēļu-Somu PSR (ak, nejaušība), kuru pēc 2PK "pa kluso" pārtaisīja par APSR...

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 08:15

Resnajam

Tad jau Krima arī netika okupēta !! Tu resnais esi krievu 5.kolonna Latvijā. Visticamāk ,ka tu esi žīds , jo tie ir vēl trakāki komunisti nekā krievi.

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 09:58

zimza

Tad jau arī Dānijā nebija hitleriska okupācija. Tur arī, saņēmusi mīļu Ādolfa lūgumu, valdība un pat Karalis palika savās vietās..... Pretī šaušana vāciešiem arī neesot pārsniegusi 25 šāvienus.

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 15:37

Tievais

Tas,ka Maskavas uzpirktenis,sudraba rīklīte aizbrauca un kaut ko parakstīja kopā ar dažiem domu biedriem,nenozīmē,ka visa Latvijas tauta to gribēja.Zinu arī ,kā toreizējā VEFā visiem iedeva piespiedu brīvdienu,apmaiņā ar iespējamo atlaišanu no darba.Visus izdzina ielās,sadeva gluži jau mums visiem zināmā veidā iepriekš sagatavotus plakātus(Prasām pievienošanu brālīgajai tautu saimei),sievietēm puķes un lai tik vicinās un kopīgā tra-ļa-ļā sauc saukļus par pievienošanos Brālīgajai padomju tautai

Un variantu jau nebija.Vai nu iejiesim mākslīgi sagaidīti vai ar bruņotu spēku.

pirms 5 gadiem, 2014.04.03 00:24

Uldišs

Baltijas valstu okupācija bija trīs Baltijas valstu militārā okupācija Otrā pasaules kara sākumā ar sekojošu neleģitīmu inkorporāciju PSRS un Trešā reiha sastāvā. 1939. gada 23. martā Lietuva bija spiesta parakstīt līgumu par Klaipēdas apgabala atdošanu Vācijai. Neilgi pēc Polijas okupācijas 1939. gada oktobrī PSRS uzspieda trim Baltijas valstīm parakstīt vienošanos par militāro bāzu izvietošanu to teritorijās, kas iesāka PSRS protektorāta periodu (1939-1940). Ceturtā valsts Somija atteicās parakstīt protektorāta līgumu, tomēr sekojošajā Ziemas karā Sarkanā armija okupēja tās austrumu un ziemeļu daļas un piespieda parakstīt līgumu par militāro bāzu izvietošanu 1940. gada martā.

Nākamā Sarkanās armijas militārā operācija notika 1940. gada jūnijā, kas sākās ar PSRS ultimātu Lietuvai 14. jūnijā un uzbrukumiem Lietuvas un Latvijas robežsargiem 15. jūnijā, bet turpinājās ar "neierobežota padomju karaspēka kontingenta" iebrukumu Baltijas valstīs 16. un 17. jūnijā.

pirms 5 gadiem, 2014.04.03 00:30

mozys čangaleits

Protams, ka saspringtā situācijā uzpeld visi mēsli.

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 06:21

stumju sauli evitai

Vakar redzēju Resno braucam 4. autobusā no Ģinterenes puses.

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 07:39

jons

Ja padomā ar galvu,atmetot visu nacistisko,Resnajam ir taisnība.Vēsture atspoguļota tā laika notikumiem,BET viņa neatspoguļo pie varas esošo un ES ideolģiju.Tie paši,kas tagad tik negatīvi attiecas uz netālo pagātni,paši tajos laikos ieņēma vadošus amatus.Nav izņēmums arī Druviete.Kapēc,vēl līdz šim laikam baidās atvērt čekas maisus!!!

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 10:45

to jons

ja atmet visu nacistisko, tad neizbēgami nākas konstatēt, ka patlaban Krievijā valda fašisms. Jā nacisms tas nav, bet fašisms. Nerakstu pēdiņās, jo tā to konstatējuši pētnieki, zinātnieki, attiecīgas organizācijas. Un šā Krievijas fašisma iespaidā tiek izvērsta gigantiska melu propagda, kurā melu šoreiz laikam ir vairāk nekā Staļina vai Hitlera propagandās. Un tas ietkmē prātus daļā latvijas sabiedrības - un te tiešām jāatmet nacismu - jo Krievijas nozombēti ir ne tikai krievi (ne visi), bet arī daži bāleliņi latvieši. Un man prieks, ka latvijā ir daudz Latvijas krievu, kuri ir ar skaidru saprašanu un paši kritizē Putina politiku un ir daudzkārt attapīgāki par latviešiem. Un ja ir latvieši Putina fašisma fani, bet ir arī krievi - protestētāji Putina fašismam, tad to tiešām vajag daudziem aptvert un mest pie malas "nacismu".

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 17:33

membrāns

...izrādās,Resnais,ka tu esi īsts TIRLIŅŠ...

pirms 5 gadiem, 2014.04.02 20:50

Modris

Nu ko, Kozlovskis papētīs dokumentus, bet, ņemot vērā saspīlēto situāciju ar Krieviju, lai tik būtu miers, neko nedarīs. Un tā tās usnes (lasīt - krievu melīgā propoganda), kuras jau izdzinušas asniņus, droši slies galvas, kuplos, zels un nesīs augļus. Vai tiešām mums līdz tam jānonāk? Varbūt jau saknē šos melus jāizskauj. Šajā jautājumā tomēr no Krievijas vajag mācīties, ka viņi jau saknē izskauj ikvienu, kurš rīkojas pret viņu interesēm.

pirms 5 gadiem, 2014.04.03 09:01

Latvijas ziņas