Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvokļos bez skaitītājiem rēķins par ūdeni sasniegs pat 170 eiro mēnesī 27

Stājoties spēkā jaunajai uzskaites un aprēķinu kārtībai par mājā saņemtajiem pakalpojumiem, Rīgā atsevišķos daudzdzīvokļu namu mājokļos, kuru īpašnieki nav uzstādījuši skaitītājus vai tos nav verificējuši, janvāra rēķinos maksājumi par ūdeni sasniegs trīsciparu skaitli.

Kā liecina pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" apkopotā informācija, "rekordists" varētu būt kāds dzīvokļa īpašnieks Zolitūdes mikrorajonā, kurš dzīvo ēkā ar aptuveni 100 dzīvokļiem. Šajā namā janvārī kopējā ūdens starpība, kura saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem būs jāaprēķina vienam dzīvoklim bez ūdens skaitītāja, pārsniegs 170 kubikmetrus. Viena kubikmetra cena ir 1,02447 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, tādējādi šī dzīvokļa saimniekam rēķins par ūdeni varētu sasniegt 174,16 eiro.

Līdzīga aina janvāra rēķinos sagaida arī vairākus citus "Rīgas namu pārvaldnieka" klientus, kuru mājokļos nav derīgu ūdens skaitītāju. Vairākiem simtiem klientu nāksies apmaksāt ūdens korekcijas vairāku desmitu kubikmetru apjomā.

"Rīgas namu pārvaldnieka" preses sekretārs Krists Leiškalns norādīja, ka šos rēķinus nevarēs apstrīdēt, jo par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos visi uzņēmuma klienti informēti jau oktobrī. Par nepieciešamību uzstādīt skaitītājus dzīvokļu īpašnieki brīdināti arī novembrī un decembrī, bet janvārī vēstules ar mudinājumu atrisināt skaitītāja jautājumu katram konkrētajam klientam personīgi nosūtītas atkārtoti.

Ja pēc pirmā rēķina saņemšanas dzīvokļu īpašnieki jautājumu par skaitītājiem neatrisinās, līdzīga situācija var atkārtoties arī turpmākajos mēnešos, turklāt lielās summas var arī palielināties. "Ja vienā mājā desmit dzīvokļiem nav skaitītāju un pēc janvāra rēķina saņemšanas deviņi no tiem skaitītājus uzstādīs, tad vēlāk visu korekciju var nākties apmaksāt tam dzīvokļa īpašniekam, kurš vienīgais skaitītāju vēl nav uzstādījis," skaidroja Leiškalns.

Kā ziņots, lai nodrošinātu vienotu ūdens patēriņa uzskaiti mājā un līdz ar to norēķinus par pakalpojumiem, ņemot vērā to patēriņu, valdība pērn septembrī apstiprināja grozījumus kārtībā, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu.

Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi nosaka rīcību gadījumos, kad veidojas starpība starp mājas kopējā ūdens patēriņa skaitītāja rādījumu un dzīvokļos patērēto ūdeni, kas līdz šim rēķinos iekļauti kā "korekcijas maksājumi". Tāpat noteikumi regulē dzīvokļu īpašnieku un pārvaldnieka tiesības lemt par vienotu atsevišķajos dzīvokļos uzstādīto ūdens skaitītāju nomaiņu dzīvojamā mājā.

Gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieki vai pārvaldnieks pieņems lēmumu par vienotu atsevišķajos dzīvokļos uzstādīto ūdens skaitītāju nomaiņu dzīvojamā mājā, ūdens skaitītāju iegāde turpmāk nebūs katra atsevišķā dzīvokļa īpašnieka pienākums un līdz ar to šie skaitītāji arī nebūs katra īpašnieka atsevišķais īpašums.

Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktores vietnieks Mārtiņš Auders skaidroja, ka ūdens skaitītājus iegādāsies no maksājumiem dzīvojamās mājas pārvaldīšanai, iekļaujot attiecīgu maksājuma pozīciju tāmē, un šie skaitītāji atbilstoši Dzīvokļu īpašuma likumam būs visu dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Šāda kārtība tiks piemērota, pakāpeniski nomainot visus dzīvojamās mājas dzīvokļos esošos skaitītājus tad, kad tiem būs pienācis verificēšanas termiņš.

Savukārt, lai risinātu situācijas, kad dzīvokļa īpašnieks ilgstoši neinformē par ūdens patēriņu, neuzstāda skaitītāju vai nenodrošina attiecīgā skaitītāja pārbaudi, turpmāk tiks noteikts, ka ūdens patēriņa starpību, ja tāda rodas mājā, sadala uz iepriekš minētajiem dzīvokļiem.

Līdz ar to gadījumā, ja dzīvojamā mājā būs dzīvokļu īpašnieki, kas nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu vismaz trīs mēnešus pēc kārtas, kuru īpašumos ūdens patēriņa skaitītāji nav uzstādīti, tie nav pārbaudīti vai arī, ja pārbaudē tiks konstatēts, ka ūdens patēriņa skaitītāji ir bojāti, tie nav noplombēti, plombējums ir bojāts vai tie nav verificēti trīs mēnešu laikā pēc verificēšanas termiņa beigām, ūdens patēriņa starpību segs šie dzīvokļu īpašnieki, savukārt pārējiem dzīvokļu īpašniekiem nebūs jāmaksā par ūdens patēriņa starpību.

"Gadījumā, ja visi dzīvokļu īpašnieki izpildījuši visas prasības attiecībā uz ūdens skaitītājiem, bet mājā joprojām ir ūdens patēriņa starpība, tad šīs starpības apmaksa tiks rēķināta tāpat kā līdz šim," teica Auders.

Atbilstoši izstrādātajiem grozījumiem lēmumu par to, vai un kādi skaitītāji turpmāk mājā uzstādāmi, varēs pieņemt dzīvokļu īpašnieki, taču, ja līdz 2014.gada 30.jūnijam dzīvokļu īpašnieku kopība šādu lēmumu nebūs pieņēmusi, par to varēs lemt dzīvojamās mājas pārvaldnieks. Ja dzīvokļu īpašnieki pārvaldnieka lēmumam nepiekrīt, tiem ir tiesības lemt par dzīvojamās mājas pārņemšanu un cita pārvaldnieka izvēli.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

Metinātājs Bērziņš

Ā,to brūno zampu kas tek no krāna sauc par ūdeni...

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 13:57

tuttii

Ja jums netīk ūdens, tad nelietojiet viņu. Norēķinās jau pēc patērētā daudzuma.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 14:29

Resnais

Tas nav risinājums. Tev vienalga būs jāsamaksā starpība kā kopīpašuma īpašniekam.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 14:48

Vidžus

Plānā galdinā urbēj tev to nesaprast,runa iet par skaitītāju maiņu,zelta bedre

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 14:48

tuttii

Skaitītājs jāmaina jebkurā gadījumā. Negribi, lai maina Vidzis, sasauc kopsapulci un pieñem lēmumu līdz 30.06.2014. Nesaskatu problēmu nekur.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 14:53

kuzmič

Jā ,jā sasauc sapulci un izmaini MK noteikumus ka,skaitītāji nebūs kopīpašums un par skaitītāju maiņu nevajadzēs maksāt no mājas kopējās naudas,vēl tev jāaug tuttii

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 18:22

Vidžus

Gibējat gan lai es naudu pārskaitu kādam kantorim par skaitītāju maiņu

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 18:25

vārds

nevarēs vairs uzlikt kreisos skaitītājus, kurus ar magnētiem bremzē.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 16:05

pareizais

Tu esi idiots,sen jau nevar iziet skaitītāji pārbaudi kuri bremzējās ar magnētu un nepārdodas veikalos kuriem nav EU sertifikāta

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 18:35

nenoķertais kaķēns

Ir jau izgudrotas citas metodes, kā apturēt skaitītāju.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 21:33

...

ne jau nīpu tu apzodz, bet kaimiņus

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 10:22

IJa

ar šo.gadu stājas spēkā jaunie MK noteikumi, ka visa starpība būs jāsamaksā dzīvokļiem, kuriem nav skaitījāju. Kādas problēmas? Lai taču uzliek to skaitītāju. Mūsu kāpņu telpā blakus vienistabas dzīvoklī dzīvoja vecmāmiņa, deklarēta viena, bez ūdens skaitītāja un visa viņas dēla ģimene no blakus dzīvokļa (4 cilv.) gāja pie viņas uz vannu.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 16:05

zuze

Kāpēc nav vēl tie skaitītāji uzlikti?!

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 17:13

tuttii

Jo līdz jauno MK noteikumu izdošanai, nebija nekāda sodīšanas mehanisma tiem patērētājiem, kuri nevēlējās uzstādīt ūdens skaitītājus. Pastāvēja norma, ka pašvaldības varēja pieņemt ūdens normas, klientiem, kuriem nav skaitītāju, bet tas neattaisnoja īsto mērķi, jo šīs normas nedrīkstēja būt lielākas par 10 kubiem mēnesī. Ja ģimenē dzīvo 5 cilvēki, tad visi lietoja ūdeni uz urā, bet maksāja 10 kubus max. Jelgavas novadā, šāda norma bija 7 kubi.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 17:19

Riebīgā

Tik un tā nevienu nelaidīšu dzīvokļī

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 18:45

tuttii

Riebīgā. Pateicoties tādiem patērētājiem, kā tu, kuri nevienu nelaiž dzīvoklī, arī šie MK noteikumi nosaka procesu, kā rīkoties. Informēju, ka ja divas reizes neielaidīsi, dzīvojamās mājas pārvaldnieku savā dzīvoklī, lai viņš pārbauda tavu ūdens skaitītāju, tiek pieņemts, ka tev ir nederīgs ūdens skaitītājs, vai arī tāda nemaz nav, kas nozīmē, ka tev jānorēķinās par māju ūdens starpībām.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 19:03

Riebīgā

Sākumā lai pierāda caur tiesu kas viņš tāds ir

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 19:14

tuttii

Kāpēc tu tik ļoti pretojies un par spīti mēģini panākt savu taisnību, reklamējot, ka nevēlies norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem?
Es labprāt tiktos personīgi ar tādiem cilvēkiem, gribētu veikt pētījumu.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 19:23

Riebīga

Esmu feministe un ar komunāliem maksājumiem man ir kārtība

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 20:37

tuttii

Riebīgā, nu tad īpaši tavām vajadzībām, uz pārbaudi nāks NĪP darbiniece - sieviete :)

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 21:12

fakenheims

nju ko eiropas savienibas iedzivotaji,tadi stulbi un naivi ka vienmer mes esam un paliksim,jebkura normala eiropas valsti ir noteikti dzerama udens standarti ,topis standarti udenim kuru var nosaukt par dzeramo,musu stulbaja valsti konkreti jelgava ,tas kas saucas dzeramais udens ir zampa ar brunu nokrasu un neiedomajama daudzuma kalki un citiem blakus elementiem, viss sis sastavs nenormali atri boja santehnikas mezglus,udens padeves trubas,boilera sildelementus un tt,pats personigi mainu boilerim sildelementus 2 reiz gada,nerunajot nemaz par udens filtriem kas iet ciet menesi reizi,piemeram vacija visiem dzivokliem ir 3 krani,dzeramais udens ,karstais,un tehniskias un lai visas san ierices darbotos katra majas pagraba ir liels liels filtrs uz visu maju,musu udens tikai iekase naudu ne par ko,ja reali mums butu tiesiska valsts,sos udens pardevejus ar savu dzeramo udeni varetu iesudzet tiesa,par to ka maksat liek par dzeramo udeni bet reali tas ir tehniskais udens,tas ir tas pats kas, jus noperkat saldejumu, bet ataisot vala vafele ir suna ***.lai dzivo latvija,lai dzivo eiropas savieniba.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 20:34

ok

Citiem cilvekiem pat nav tadi 170eiro. Bardaks tai valsij ir.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 20:38

ok

ZZ.lv nepalidz valstij attīstīties un palidzet cilvekiem kas cieš no valsts kura izkrápj cilvekus. Bet palidz uzrakstit rèkinus- Oups, esiet parada par udens lierošanu. Maksajiet. Ptfu

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 20:47

Resnais

Es skaitītāju apturu ar 0.oo9 makšķerauklu.

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 09:41

cirkus

Es tik paskatos uz skaitītāju,šis uzreiz griež atpakaļ

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 15:00

Latvijas ziņas