Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvokļu īpašnieki iebilst pret 21 procentu PVN namu apsaimniekošanā 6

Šopavasar izveidotā Jelgavas Dzīvokļu īpašnieku biedrība nosoda valdības pieņemto, bet Saeimas vēl neapstiprināto lēmumu no 2016. gada 1. augusta iekasēt 21 procenta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi arī par ēku apsaimniekošanas pakalpojumiem. Biedrība iesaka piemērot samazinātu PVN un plāno sūdzēties valdības institūcijās. 

Diskusija par PVN piemērošanu namu apsaimniekošanā izvērsās politiskās partijas «Vienotības» birojā, kur ar vēlētājiem tikās šīs partijas frakcijas vadītājs Kārlis Šadurskis. Viņš skaidroja, ka, neiekasējot namu apsaimniekošanā PVN, Latvijas valsts var saņemt sodu no ES. Deputāts nekomentēja to, ka nodoklis varētu būt mazāks par 21 procentu. K.Šadurskis iebilda, ka, pievienojot šo nodokli, varētu arī sevišķi nepalielināties komunālo maksājumu parādi, jo kaut mazliet ir augušas Latvijas iedzīvotāju algas. Tas saistībā ar nākamgad gaidāmo valsts amatpersonu un deputātu algu kāpumu izraisīja klātesošo neizpratni.

Iepriekš K.Šadurskis bija teicis, ka neatbalsta algu celšanu Saeimas deputātiem, bet valdības locekļiem gan, jo viņi pieņem ļoti atbildīgus lēmumus un jo īpaši sievietēm līdz šim trūcis līdzekļu, lai uzturētu savu garderobi. «Lūdzu, nerunājiet tik bezkaunīgi! Arī ministriem algas ir bijušas pietiekamas,» deputātam teica T.Žabova. Uz to viņš atbildēja: «Labi, turpmāk būšu mazāk bezkaunīgs.»

Nevalstiskā organizācija Jelgavas Dzīvokļu īpašnieku biedrība pulcējas Jelgavas Pensionāru biedrības telpās pirmajā un trešajā mēneša trešdienā no pulksten 15 līdz 18, beidzamajā stundā notiek biedrības valdes sēdes. Biedrības valdes priekšsēdētājs Ēriks Indriksons aicina dzīvokļu īpašniekus uz sarunām un pieredzes apmaiņu. 

Foto: db.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 6

njā....

tātad garderobi jāuztur tikai izredzētajiem! citiem nevajag?
(un vispār - varētu padomāt, ka pārējie kaili staigā...)

pirms 4 gadiem, 2015.09.25 07:44

....ājn

Tādiem kā zagle Zīverte!

pirms 4 gadiem, 2015.09.25 14:12

jons

Kā valdība var uzspiest PVN nodokli dzīvokļu īpašniekiem,ja pēc likuma apsaimniekošanas izdevumus nosaka dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē ar 51% balsu skaitu!!!Jeb tas likums ir atcelts???

pirms 4 gadiem, 2015.09.25 11:39

M

Mazliet paturpinot šo tēmu. Mani vairāk fascinē NIPA šefa teiktais ***m, ka šo nodokli vajadzētu iekasēt pa tiešo no īpašniekiem, nevis no apsaimniekotāja. Manuprāt, namu apsaimniekošana ir tāds pats bizness, kā jebkurš cits ir saistīts ar riskiem. Ja parastais uzņēmējs (arī namu apsaimniekošanas jomā) domā pats, kā atgūt naudu par nesamaksāto preci vai pakalpojumu, tad šis biznesmenis domā, ka par visu atbildīgi ir tikai mājas iedzīvotāji. Ja kādam ir parāds, tad NIPS nepaksutinās ne pirksta, kamēr iedzīvotāji viņu nepilnvaros un, protams, nedos darbībām paredzēto finansējumu....

pirms 4 gadiem, 2015.09.25 16:25

mm

jon, īpašnieku kopsapulcē nelemj PVN piemērošanu vai nepiemērošanu.

pirms 4 gadiem, 2015.09.25 16:33

Latvijas ziņas