Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Gada pašvaldības titulu ieguvusi Jelgava, kā arī Tukuma un Rundāles novads 1

"Eiropas Gada pašvaldības 2014" titulu šogad ir ieguvusi Jelgavas pilsēta, Tukuma, kā arī Rundāles novads, aģentūru LETA informēja Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS).

Konkursa uzvarētāji šogad tika noskaidroti trīs kategorijās. Lielo pilsētu kategorijā titulu ieguvusi Jelgava. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads ir uzvarētājs starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

Pašvaldības šogad sacentās arī vairākās citās nominācijās – "Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam" ar apakšnomināciju "Pašvaldība veselam iedzīvotājam" un "Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai" ar apakšnomināciju "Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai". Tomēr laureātes šajās nominācijās tiks nosauktas konkursa noslēguma ceremonijā, kas 26.septembrī notiks vienā no uzvarējušajām pašvaldībām.

Noslēguma ceremonijā tiks godināts arī Eiropas Gada cilvēks. Šī titula ieguvēji daudz darba, pūļu, nesavtības un sirsnības ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, izglītības un arīdzan iedzīvotāju iekļaušanas jomā, tā paaugstinot dzīves kvalitātes latiņu savā novadā vai pilsētā.

"Konkursa komisija pārliecinājās, ka pašvaldībās nepārtraukti notiek attīstība. Varu apgalvot, ka mūsu novadi un pilsētas ir bagātas ar entuziastiskiem cilvēkiem, kuri spēj aizraut sev līdzi citus, no kā nepārprotami iegūst visa Latvijas sabiedrība," šā gada konkursa norisi komentē LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot to iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Alise

Tad pašvaldībai jāsaka paldies visiem tiem, kas savu darbu dara teicami, ka citiem ir ko mācīties..

pirms 4 gadiem, 2014.08.29 19:09

Latvijas ziņas