Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksāmenus nu var kārtot arī ar CSDD mopēdiem

Kopš septembra sākuma visās CSDD nodaļās, kurās notiek transportlīdzekļu vadītāju eksāmeni, mopēdu eksāmenu (AM kategorija) var kārtot arī ar CSDD braucamajiem.

Mopēdi ir Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Talsu, Valmieras un Ventspils nodaļās. Līdz šim mopēdi bija pieejami tikai Rīgā. Tāpat joprojām eksāmenu ir iespējams kārtot ar savu braucamo.

Lai uzlabotu satiksmes drošību, no šī gada sākuma papildināts eksāmens mopēda tiesību iegūšanai – līdztekus jau iepriekš esošajam teorijas eksāmenam ar 20 jautājumiem, topošajiem mopēdistiem jādemonstrē arī savas zināšanas par braucamā uzbūvi un jākārto vadīšanas eksāmens laukumā.

Mopēdu eksāmenu sezona ilgst no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim, taču, ja ir labvēlīgi un atbilstoši laika apstākļi, periods var būt arī ilgāks. Kopumā Latvijā izsniegti gandrīz 14 tūkstoši mopēda vadītāju apliecības, no tām šogad AM kategorijas dokumentu ieguvuši 700 cilvēki.
Mopēds ir transportlīdzeklis, kura motora tilpums nepārsniedz 50 cm3 un braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/h.

Mopēda vadīšanas apliecību var iegūt no 14 gadu vecuma. Transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir tiesības vadīt A, B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, atļauts vadīt arī mopēdus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas