Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektrības piegādātāju janvārī var izvēlēties līdz 15.decembrim

No 1.janvāra Latvijā tiks atvērts elektrības tirgus mājsaimniecībām, un, lai jau janvārī elektrību saņemtu no jaunā elektrības piegādātāja, iedzīvotājiem līgums ar piegādātāju jānoslēdz līdz 15.decembrim, atgādina pašvaldība.

Šobrīd savu cenu piedāvājumu publicējušas četras kompānijas – «Latvenergo», «220 Enerģija», «WIN Baltic» un «Baltcom TV». Ar uzņēmumu piedāvājumiem var iepazīties uzņēmumu mājas lapās, un galvenokārt piedāvājuma apstiprināšana internetā tiks uzskatīta par noslēgtu līgumu.

Tiem, kas līdz 15.decembrim nebūs izdarījuši savu izvēli, automātiski stāsies spēkā «Latvenergo» piedāvātais universālais tarifs («Latvenergo» kopumā piedāvā sešus produktus, kas būs zināmi ar nosaukumu «Elektrum»). Šī tarifa priekšrocība ir tā, ka tam nav līgumsoda un no tā var atteikties jebkurā brīdī. Svarīgākais ir atcerēties, ka ikviena jaunā izvēle jāizdara līdz mēneša 15.datumam, lai stātos spēkā no nākamā mēneša.

«Latvergo» pabeidzis visām Latvijas mājsaimniecībām izsūtīt tirgus piedāvājumus, kas izstrādāti, izanalizējot katras mājsaimniecības līdzšinējo elektrības patēriņu. «Latvenergo» preses sekretāre Sandra Vējiņa norāda: mājsaimniecībām, kas saņēmušas «Elektrum» universālo piedāvājumu un tam piekrīt, šobrīd nav nekas jādara, bet februārī, norēķinoties par janvārī patērēto elektrību saskaņā ar nosūtīto grafiku, līgums stāsies spēkā automātiski. Tomēr, ja šis piedāvājums neapmierina, izvēle jāizdara līdz 15. decembrim.

Tas, ka «Latvenergo» ir nosūtījis savus piedāvājumu, gan vēl nenozīmē, ka mājsaimniecībai arī turpmāk jāizvēlas šis elektrības piegādātājs.

Informācija par tirgus atvēršanu publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā www.em.gov.lv un «Sadales tīklu», kas arī turpmāk nodrošinās elektrības piegādei nepieciešamo infrastruktūru, mājas lapā www.sadalestikls.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas