Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektromobiļus pārsvarā plāno iegādāties pašvaldības; Jelgavas dome – pat četrus 8

Apgūstot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļus, elektromobiļus un to uzlādes stacijas Latvijā pārsvarā plāno iegādāties pašvaldības, to struktūrvienības un kapitālsabiedrības, aģentūra LETA uzzināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Projektu konkursā uz finansējuma apgūšanu elektromobiļu iegādei un to uzlādes staciju ieviešanai varēja pieteikties tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestādes, atvasinātas publiskas personas, kā arī komersanti, kas reģistrēti Latvijā. Konkursa komisija kopumā apstiprinājusi 141 projektu, kur pieteicēji ir gan privātuzņēmumi, kas darbojas dažādās jomās, gan arī pašvaldības, to struktūrvienības un arī valsts kapitālsabiedrības.

Kā liecina projektu konkursa rezultāti, pie elektromobiļiem kopumā tiks ap 30 pašvaldībām visā Latvijā. Starp tām ir arī Rīgas dome, kas iegādāsies piecus elektromobiļus ar kopējo vērtību 126 480 eiro, kā arī Jūrmalas dome, kuras īpašumā līdz gada beigām nonāks divi elektromobiļi.

Starp projekta īstenotājām ir arī Mālpils, Raunas, Ķekavas, Gulbenes, Cēsu, Bauskas, Kokneses, Jelgavas, Ogres, Ilūkstes, Salacgrīvas un Kuldīgas novada pašvaldības. Pārsvarā šīs pašvaldības plāno iegādāties vienu vai divus elektromobiļus. Tomēr ir pašvaldības, kas iegādāsies vairāk par diviem elektromobiļiem, piemēram, Jelgavas domei būs četri, bet Ogres novada pašvaldībai – trīs videi draudzīgie spēkrati.

Ir pašvaldības, kuras iegādāsies tikai elektromobiļus, bet ir arī tādas, kuras izveidos publiski pieejamas uzlādes stacijas. Elektromobiļu uzlādes staciju projektus īstenos Siguldas novada dome, Ogres novada pašvaldība. Savukārt Rīgā uzlādes stacijas ierīkos pašvaldības aģentūra «Rīgas gaisma» – tā plāno ierīkot kopumā septiņas stacijas.

Elektromobiļus lietot vēlas arī Liepājas pilsētas pašvaldības policija, Latvijas Jūras administrācija, «Latvijas Valsts meži», Murjāņu Sporta ģimnāzija, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte, a/s «Rīgas siltums» un citas pašvaldību struktūrvienības vai valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības.

Starp projektu īstenotājiem ir arī dažādi privātie uzņēmēji, kas pārstāv dažādas jomas, piemēram, kurjerpasta pakalpojumu sniedzējs «DPD Latvija», SIA «B&B Investīcijas», «Veselības centrs «Nika»», SIA «Eko Auto Rent» un citi.

Līdz šā gada beigām elektromobiļu un to uzlādes staciju ieviešanu īstenos ar 141 projektu. No kopumā 141 apstiprinātā projekta, kas apgūs Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējumu, 112 projekti ir apstiprināti jaunu rūpnieciski ražotu M1, N1, M2 un M3 kategorijas elektromobiļu iegādei un 29 - jaunu publiski pieejamu uzlādes staciju iegādei, montāžai un pieslēgšanai pie sadales sistēmas operatora elektrotīkla vai pie lietotāja elektrotīkla aiz elektroenerģijas komercuzskaites mēraparāta.


Kopumā elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanā tiks ieguldīti 3,88 miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

s

Jelgavas pašvaldība pie siles tikusi,naudu aizņēmusies, tagad var iepirkt visādas "saimniecībai vajadzīgas lietas":D Arī Jelgavniekiem dzīve kļus labāka uzreiz, īsti protams nesaprotu kā dārgie elektromobiļi (3,88 miljoni eiro) uzlabos jelgavnieku dzīvi, bet es ticu, ka uzlabos!Bez aklas ticības Jelgavas Domes tēriņus un tēriņus kapitālsabiedrībās nav iespējams izprast.Ir jātic ka tā tam ir jābūt.Uz gliemežu cepšanas pikniku ar elektromobili:)))))

pirms 5 gadiem, 2014.06.15 18:48

to S

Nu bjē vecīt tu dod. Pērk Nisanus nav labi, pērk Kia nav labi pērk VOLVO atkal nav labi, tagad pērk ekonomiski viss izdevīgākos un atkal nav labi.. Ko domei pretīgajos PSRS Vazos braukt, a ko pensionāriem jau pat kauns braukt!

pirms 5 gadiem, 2014.06.15 21:46

z

ko tu te vari stenēt, nav takā pa biežu to autoparku mainīt, var padomāt ka dzīvojam diezgan biezi ka var mainīt autiņus tik bieži. ir daudz svarīgākas vietas kur liederīgi izmantot naudu arī sev kaut kas no tā paliks

pirms 5 gadiem, 2014.06.15 22:33

to z

es tieši te nestenu un nečinkstu, nav tā vieta kur to darīt šis pat nav forums bet komentāru sadaļa, te nebūtu jēga čikstēt un stenēt vai īdet kā to dara ~80% šeit esošo ieskaitot tevi.

pirms 5 gadiem, 2014.06.15 22:52

prokurors

Neuztraucies, zagļu un shēmotāju bandai ZZS, ilgi nav atlicis plosīt sakropļoto Latvijas ķermeni. Vēlēšanas noliks maitasputnus pie vietas. Zzs lidos ārā no siltajām vietām pa taisno uz centrālcietumu. Lembergs, Rāviņš, Sesks un citi ZZS bandīti sēdēs ilgi un droši.

pirms 5 gadiem, 2014.06.16 10:37

геу

Jelgavas domei naudu nav kur likt , tapēc var pirkt visādas muļķibas. Ne velti pie sava ZZS partijas biedra Modra Jansona gadu atpakaļ , bez konkursa , uzbūvēja elektromobīļu uzpildes staciju. Nevar taču naudu atdot svešiem . Savi ZZS biedri , kas viens otru nenodod, tiek pie siles to izlaizīt .kad resnie vepri ir paēduši.

pirms 5 gadiem, 2014.06.16 13:00

Opā!

Zagļi un izšķērdētāji!!!
Kad jūs vienreiz pierīsieties... un pārsprāgsiet!

pirms 5 gadiem, 2014.06.16 18:14

Latvijas ziņas