Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«eXperimentā» par vietu pusfinālā cīnīsies arī piecas Jelgavas skolu komandas

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa «eXperiments» komandas uzsāk otro posmu izšķirošajā neklātienes kārtā – «Eksperimentālajā izaicinājumā». Tā laikā dalībnieki varēs risināt 40 dažādu tematu un sarežģītības pakāpju uzdevumus, ko sagatavojuši konkursa eksperti un citu komandu dalībnieki. 18. martā būs zināmas veiksmīgākās komandas, kas tiksies pusfinālos lielākajās Latvijas pilsētās. Par vietu pusfinālā cīnīsies arī piecas Jelgavas skolu komandas – no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas un Tehnoloģiju vidusskolas un 4. vidusskolas.

Konkursa koordinatore Inga Cīrule informē, ka šogad erudīcijas konkursam reģistrējušās 166 komandas no 136 dažādām Latvijas skolām. Visplašāk pārstāvēta ir Rīga ar 35 komandām un Kurzemes reģions ar 34 komandām. Savukārt Latgales reģionu pārstāv 29 komandas, Zemgales 25, Rīgas 23, bet Vidzemes reģionu 20 komandas. No Jelgavas konkursam pieteikušās piecas komandas, kas jau izpildījušas pirmo testa uzdevumu.

Tālāk 40 uzdevumus pildīs Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «Seši pioni» (skolotāja Baiba Daģe, komandas kapteinis Jānis Vedļa, dalībnieki – Kristaps Rubuls, Liene Katrīna Batkovska, Pēteris Glušaks, Renārs Ingars Graudiņš, Dagnija Grabuža), Spīdolas ģimnāzijas komanda «Pandēmisti» (skolotājs Inguss Blaudums, komandas kapteinis Mārtiņš Robežnieks, Elīna Marcinkeviča, Anda Āriņa, Matīss Ozols, Klinta Madara Greiliha, Aivars Šaicāns), Tehnoloģiju vidusskolas komanda «Kodoli» (skolotājs Ilona Stūrāne, komandas kapteinis Ksenija Furmanova, Mikus Krišs Novads, Kristaps Krivens, Jānis Kaveckis, Andis Ramza, Māris Būmanis), Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Jaunie Ņūtoni» (skolotājs Ritma Tīrumniece, komandas kapteinis Ance Mālkalna, Linda Siliņa, Beāte Laviņa, Sabīne Stāvause, Elizabete Dreimane, Rūta Čaklā) un Jelgavas 4. vidusskolas «Īssavienojums» (skolotāja Aina Pitrāne, komandas kapteinis Ivars Dille, Kristaps Grasmanis, Ieva Strauta, Renāte Leiņa, Kerolaina Stepe, Artūrs Feldmanis).

Līdz šim konkursa dalībnieki jau ir atbildējuši uz «Iesildīšanās testa» jautājumiem un izdomājuši paši savu fizikas uzdevumu. Pēc «Eksperimentālā izaicinājuma» nākamajai kārtai kvalificēsies tikai katra reģiona piecas labākās komandas. Savukārt fināla kārtā varēs piedalīties tikai viena komanda no katra reģiona.

Skolotāji atklāj, ka galvenie knifi, kā iegūt un noturēt skolēnu interesi fizikas stundās, ir praktisku eksperimentu demonstrējumi un mācību vielas sasaite ar sadzīvi, aktuāliem notikumiem Latvijā un pasaulē. Tāpat pedagogi atzīst, ka svarīgākais priekšnosacījums kvalitatīvai mācību priekšmeta pasniegšanai ir cilvēciskais faktors jeb skolēnu spēja koncentrēties mācībām (61%) un materiālais nodrošinājums, piemēram, iekārtas laboratorijas darbu veikšanai, mācību materiāli (58%).

Pietiekami bieži arī par primāri svarīgu nepieciešamību tiek uzskatīts moderns tehnoloģiskais nodrošinājums, piemēram, interaktīvā tāfele, dators, projektors, planšetdatori (37%) un iespējas īstenot papildu aktivitātes, piemēram, mācību ekskursijas (27%), noskaidrots konkursa «eXperiments» skolotāju konsultantu aptaujā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas