Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivālu «Baltica» daudzinās Driksas ielā

Trejdeviņos ieskaņas pasākumos 27 vietās visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados rīt (zīmīgi – 27. jūnijā) daudzinās starptautisko folkloras festivālu «Baltica 2015».

Jelgavā šis pasākums sāksies pulksten 19 Driksas ielā pie kafejnīcas «Silva», un tajā piedalīsies Zemgales folkloras kopas – Līvbērzes «Zemgaļi», Svētes «Dālava», Staļģenes «Liepāre», Glūdas «Slavjanočki», Dobeles «Puduris» un «Leimaņi», Valgundes «Nāburdzīte», Auces «Līgotne», bet saimnieku lomā pieredzējušās folkloristes Veltas Lejas vadītais «Dimzēns». 

Visos Latvijas novados šajā laikā vairāk nekā trīsarpus tūkstoši folk­loras kopu dalībnieku vienosies dziesmā «Tēvu tēvi laipas met, Bērnu bērni izlaipos. Tā bērniņi laipojat, ka pietika mūžiņam!», iecerējis «Baltica 2015» ieskaņas pasākumu projekta vadītājs Pēteris Jansons. Pārējā pasākumu norise katrā vietā noritēs atbilstoši to vadītāju plāniem. Ieskaņas pasākumu mērķis ir atgādināt par festivāla nozīmību kultūras un sabiedrisko procesu kontekstā, stiprinot etniskās identitātes izjūtu cilvēkos. Ieskaņas pasākumus rīko tradicionālās kultūras biedrība «Aprika» sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Ikviena kopa ieskaņas pasākumā saņems festivāla zīmi – uz lina drelļa iespiestu festivāla logotipu ar katram novadam atbilstošu, cimdu rakstos sakņotu raksta joslu. Zīmes dizainu izstrādājis Latvijas festivāla «Baltica» zīmes autors mākslinieks Valdis Celms.

Starptautiskais folkloras festivāls «Baltica» izveidojies 1987. gadā kā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vienotību stiprinošs notikums. Kopš tā laika festivāls notiek ik gadu – pa kārtai katrā no trim Baltijas valstīm, un šogad kārta pienākusi Latvijai (no 15. līdz 19. jūlijam). 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas