Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum» saņem Eiropas Koģenerācijas veicināšanas asociācijas atzinības balvu par investīcijām augstas efektivitātes koģenerācijas stacijās 3

Somijas kompānija «Fortum», kas apkuri nodrošina arī Jelgavā, saņēmusi Eiropas Koģenerācijas veicināšanas asociācijas (COGEN Europe) atzinību par efektīvu uzņēmuma stratēģijas ieviešanu, kuras pamatā ir no resursu viedokļa efektīvā ražošana koģenerācijas režīmā, informē uzņēmuma pārstāve Guntra Matisa. 

Par spīti sarežģītajai situācijai nozarē un atšķirīgajām vietējiem likumdošanas prasībām, «Fortum» viena gada laikā ekspluatācijā nodevusi četrās koģenerācijas stacijas četrās dažādās Baltijas jūras reģiona valstīs. Visas šīs ražotnes palielina no atjaunojamiem energoresursiem saražoto siltumenerģijas daudzumu reģionā par 243 MW un elektroenerģijas daudzumu par 86 MW, kas pielīdzināms aptuveni 50 000 mājsaimniecību siltumenerģijas patēriņam un 80 000 mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam.

Klaipēdas atkritumu koģenerācijas stacija Lietuvā, Jarvenpes (Järvenpää) biomasas koģenerācijas stacija Somijā, Jelgavas biomasas koģenerācijas stacija Latvijā un Bristas atkritumu koģenerācijas stacija Zviedrijā sniedz vietējām sabiedrībām vairākus ekonomiskos, sociālos un vides ieguvumus, informē uzņēmums. 

Piemēram, Klaipēdā samazinājās atkarība no importētajiem kurināmajiem, kas ļāva klientiem samazināt siltumenerģijas cenu. Tāpat Klaipēdas koģenerācijas stacija ir atrisinājusi vietējās problēmas ar atkritumu apsaimniekošanu, transformējot visus vietējās pašvaldības atkritumus siltumenerģijā un elektroenerģijā, tādejādi palīdzot Klaipēdas reģionam sasniegt ES Atkritumu direktīvas prasības. Centralizētās siltumapgādes sistēmas klienti Stokholmā un Jelgavā arī iegūst no samazinātām ražošanas izmaksām. Papildus tam, aizstājot gāzes vai šķidrā fosilā kurināmā katlus ar efektīvām atkritumu vai biomasas koģenerācijas iekārtām, ievērojami samazinās CO2 izmešu līmenis atmosfērā.

Ražošana koģenerācijas režīmā ir ilgtspējīgs un energo efektīvs enerģijas ražošanas veids, kura laikā tiek izmantoti gandrīz 90% no kurināmā enerģijas. Kombinētā ražošana samazina izmešu daudzumu apkārtējā vidē par aptuveni 25 līdz 40%, salīdzinājumā ar siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu atsevišķos procesos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aldis

Bet kātad ar to troksni apkārtējām mājām?Par to gan jūs neko nerakstat,lai tie iedzīvotāji mocās,jums galvenais slavēt par sevi,bet par iedzīvotājiem jums ir vienalga!

pirms 5 gadiem, 2014.04.09 09:41

Resnais

pieradīsiet. Labi paketnieki atrisinās problēmu. Citi dzīvo blakus dzelzceļam un nesūdzas.

pirms 5 gadiem, 2014.04.09 10:04

Resnajam

Ej un pats tur dzīvo un pierod. Dūmi gāžas pāri privātmājām, visa smirdoņa, lai tikai pakaļas sasildītu tiem, kas satupuši dzīvokļos.

pirms 5 gadiem, 2014.04.09 11:54

Latvijas ziņas