Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Latvijas upēs un ezeros ielaists vairāk nekā miljons stikla zušu mazuļu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pierīgas un Kurzemes upēs ielasiti stikla zušu mazuļi. ES finansētais projekts to ļāvis izdarīt kopumā 40 vietās, izlaižot 1 386 200 stikla zušu (Anguilla anguilla) mazuļu, lai papildinātu šo zivju daudzumu Latvijas ezeros un upēs saskaņā ar Latvijas Nacionālo zušu krājumu pārvaldības plānu. Stikla zušu iegādi un izlaišanu organizēja pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts ”Bior”, skaidro tā direktors Aivars Bērziņš

Stikla zušus piegādāja Lielbritānijas uzņēmums "Glass eels", kura piedāvātā cena atbilda 2013. gada zvejas sezonas vidējai cenai.  Viena stikla zuša cena ir 0,2219 eiro. Kopējā iepirkuma un piegādes cena uz Latviju - 307 590 eiro. Savukārt stikla zušu izlaišanas tiesības Latvijas ūdenstilpēs piešķirtas Latvijas uzņēmumam „Saiva 1”, kura piedāvātā cena 6600 eiro bija nedaudz zemāka par tirgus izpētē konstatēto.

Lai atbildīgi būtu veikta stikla zušu ielaišana, katrā vietā tā notika, piedaloties pašvaldības pārstāvim vai ūdenstilpes nomniekam, kā arī dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" speciālistam, Pārtikas un veterinārā dienesta attiecīgās teritoriālās struktūrvienības speciālistam un Valsts vides dienesta pārstāvim.

Stikla zušu kravas saņemšana lidostā Rīga notika ļoti ātri un operatīvi - iepriekšējos gados zušu mazuļu kravas saņemšana aizņēma teju četras stundas, bet šogad tas veikts vien 40 minūšu laikā. Kopējā piegādātā stikla zušu mazuļu kravā atbilstoši līguma nosacījumiem bija 474 penopolistirola iepakojumi ar stikla zušu transportēšanai piemērotu mikroklimatu un 5 - 8 grādu temperatūru. 450 iepakojumi ar 3000 stikla zušiem un 24 mazāka skaita iepakojumi. Kvalitātes pārbaudē konstatēts, ka stikla zuši ir labā stāvoklī, tiem nav manāmu ievainojumu vai slimību pazīmju.

Stikla zušu izlaišana notika trīs maršrutos Kurzemē un divos maršrutos Pierīgā. Izlaišanā palīdzēja arī Latvijas Zvejnieku federācijas biedri.

Foto: Ieva Čīka, LETA

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas