Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājas ostā ienāk patruļkuģis ar Jelgavas vārdu 3

Trešdien Liepājā bruņotie spēki saņēmuši ceturto «Skrundas» klases patruļkuģi P-08 «Jelgava». 

Svinīgajā kuģa saņemšanas un tā karoga pacelšanas ceremonijā ostā piedalījās gan valdības, gan Jelgavas Domes pārstāvji, kā arī patruļkuģa «Jelgava» komandieris virsleitnants Ritvars Ozols un kuģa krustmāte – Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītāja vietniece Inta Eglande, kā arī flotiles personālsastāvs un citi viesi. 

Pašreiz Jūras spēku flotiles rīcībā ir trīs šādi patruļkuģi, to nosaukumi tika izraudzīti atbilstoši nozīmīgākajām brīvības cīņu norises vietām Latvijas vēsturiskajos novados: Kurzemē, Zemgalē, Augškurzemē (Sēlijā), Vidzemē un Latgalē. 

Jelgavas atbrīvošanas operācija no Pāvela Bermonta-Avalova karaspēka notika 1919.gada 21.novembrī. Pēc «Bermontiādes» kaujām pie Rīgas (1919.gada 8.oktobris – 11.novembris) Jelgavas atbrīvošanas operācija bija nākamā nozīmīgākā Latvijas armijas uzvara kaujā pret bermontiešu karaspēku, kas ļāva atbrīvot no Latvijas valsts pretiniekiem Zemgali un ievērojami paātrināja bermontiešu izdzīšanu no Latvijas teritorijas. Iemūžinot šo vēsturisko notikumu, patruļkuģim P-08 tika dots vārds «Jelgava», atgādina Aizsardzības ministrija. 

Krasta apsardzes patruļkuģu būves projekts paredz, ka deviņus vecos kuģus nomainīs pieci jauni, kas veicinās bruņoto spēku finanšu un personāla līdzekļu izmantošanas efektivitāti, turklāt jaunos kuģus varēs izmantot ne tikai militārām, bet arī civilām vajadzībām. Jaunie kuģi veiks ne tikai patrulēšanas un glābšanas darbus, bet tos varēs aprīkot arī ar naftas savākšanas un mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām.

Kuģa iegrime ir 2,7 metri, ātrums - 20 mezgli, dzinēju jauda - 1600 zirgspēku, bet korpusa materiāls - alumīnijs. 

Foto: Dainis Ģelzis, «Kursas Laiks»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

papildus info

Kuģa komandieris - jelgavnieks! Laikam tīšām piemeklējuši :) un cik priecīga pasākumā bija Vera Gribača - kuģa "Kristaps" krustmāte, kas arī ir jelgavniece! Turklat tagad, pēc 70 gadiem, atjaunojusi karā bojā gājušos dokumentus, kas to pilntiesīgi apliecina. Īpašs paldies Veriņai par Jūras mātes pieminēšanu svētku uzrunā.

pirms 6 gadiem, 2013.07.24 15:38

ieteikums

šogad aprit 20 gadi, kopš atjaunots kuģu kristmātes statuss. Nu Jelgavai ir savs kuģis, sava krustmāte - uzrakstiet plašāk! galu galā - kādreiz Lielupe bija kuģojama līdz Emburgai, galīgi sauszemnieki neesat :)

pirms 6 gadiem, 2013.07.25 12:45

liepājnieks

Tā kā esmu jelgavnieks, kurš pārcēlies uz liepāju, tad man jautājums, kāpēc andris ar intu neapmeklēja u-18 eiropas čempionāta spēli basketbolā? kā nekā, manliekas, tur arī viens jelgavnieks spēlēja???

pirms 6 gadiem, 2013.07.27 01:53

Latvijas ziņas