Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gandrīz 5000 Latvijas iedzīvotāju nokārtojuši «Eiropas eksāmenu»

Eiropas Komisijas pārstāvniecība 8.maijā Latvijā ikvienam interesentam bija sagatavojusi iespēju pārbaudīt zināšanas „Eiropas eksāmenā”. Tiešsaistē www.esmaja.lv eksāmenā piedalījās skolēni no 424 skolām, kā arī pieaugušie. Kopā teju 5 000 Latvijas iedzīvotāju šogad izmēģināja savus spēkus nokārtot "Eiropas eksāmenu", un tas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā pērn. 

Aptuveni 4000 no „Eiropas eksāmena”  dalībniekiem ir skolēni no kopumā 424 Latvijas skolām. Visaktīvākie skolēni bijuši 7.–9. klašu un 10.–12. klašu grupās. Pārbaudījumu 7.–9. klašu grupā kārtoja 1 607 jaunieši, vidēji iegūstot 16 punktus no maksimālajiem 30 punktiem. 

Tikmēr 10.–12. klašu grupā „Eiropas eksāmenā” piedalījās 1363 skolēni, vidēji iegūstot 18 punktu no 30. Savukārt 4.–6. klašu grupā eksāmenu kārtojuši 936 skolēni, vidēji iegūstot 18 punktus. Jāpiebilst, ka „Eiropas eksāmenā” piedalījās arī iedzīvotāji, kas skolas gaitas jau beiguši. Viņi, vēloties pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, arī vidēji ieguvuši 18 punktus no maksimālajiem 30 punktiem.

Savukārt, lai noteiktu un apbalvotu „Eiropas eksāmena” laureātus, erudītākajiem skolēniem, kuri ieguvuši maksimālo punktu skaitu, būs jāpierāda savas zināšanas fināla sacensībās, kas notiks šā gada 15. maijā pulksten 11 Rīgā, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28. Ar „Eiropas eksāmena” finālistiem un laureātiem Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sazināsies personīgi, izmantojot kontaktinformāciju, ko "Eiropas eksāmena" dalībnieki norādīja, eksāmenu uzsākot.

Piedaloties “Eiropas eksāmenā” un apliecinot savas zināšanas par Eiropas Savienību, ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja iegūt vērtīgas balvas. Erudītākajiem skolēniem trīs vecuma grupās tiks ceļojums uz Briseli, bet 2. un 3. vietas ieguvēji saņems datorus un planšetdatorus. Savukārt sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu. Planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

„Eiropas eksāmens” Latvijā norisinājās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem – turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju. Galveno balvu – ceļojumu uz Eiropas Savienības „sirdi” Briseli – ieguva seši skolēni. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un guva tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

Eiropas eksāmena video ar grupas “Carnival Youth” piedalīšanos:

Foto: ntz.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas