Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

I.Mūrniece barikāžu dalībniekiem: neatkarība mums ir jānostiprina ik dienas

„Barikāžu laiks nav pagājis. Neatkarību nevar iegūt vienreiz un apmierināti aiziet mājās, neatkarība mums ir jānostiprina ik dienas.” To otrdien, 20.janvārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, svinīgā pasākumā Saeimas namā barikāžu dalībniekiem pasniedzot Pateicības rakstus par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī un augustā. 

„Barikādes ir simbols robežai – tam, cik tālu kādam naidīgam spēkam mēs atļaujam ieiet savā tēvzemē un savā apziņā, un tam, vai spējam nosargāt mūsu vissvarīgākās aizsardzības līnijas, aiz kurām nevienam nebūs ļauts iet,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja un uzsvēra, ka barikādes nebija tikai krāvumi uz ielām. „Tas bija mūsu garīgais kodols, kuru centāmies nosargāt un nevienam neļāvām izpostīt. Barikādes bija mūsu sirdsapziņa, domas par Latviju un latviešu valodu, tā bija milzīga cilvēku solidaritāte,” teica I.Mūrniece un akcentēja - kaut biežāk mēs spētu tā stāvēt cits par citu arī šodien. 

Saeimas priekšsēdētāja, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka jebkura vieta, kuru atmodas laikā iekļāva barikādes, kļuva par mazu salu, kurā atdzima neatkarīgā Latvija un mūsu brīvība, taču lielākās barikādes bija un joprojām ir mūsos. 

Noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja pateicās barikāžu dalībniekiem par atmodas laikā paveikto. 

Apbalvojums par parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, kā arī ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā piešķirts 30 barikāžu aizstāvjiem no Cēsīm, Jelgavas novada Platones un Vircavas pagastiem, Jūrmalas, Tukuma un Tukuma novada Tumes pagasta. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas