Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieslodzītie sūdzas par veselības aprūpi cietumos, atzīst cietumu vadība 5

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) ir saņēmusi un turpina saņemt daudzu ieslodzīto sūdzības par jautājumiem, kas skar veselības aprūpi cietumos, aģentūrai LETA atzina IeVP priekšniece Ilona Spure.

Sūdzības tiek skatītas un iespēju robežās risinātas. Ja ir nepieciešams veikt sarežģītākas medicīniskās manipulācijas vai izmeklējumus, tad ieslodzītajam tiek nodrošināta izvešana ārpus cietuma uz medicīnas iestādi, kurā var veikt nepieciešamās darbības. Tomēr šo medicīnisko manipulāciju apjoms ir mazāks, nekā pēc tām ir reālais pieprasījums. Tas saistāms ar budžetā paredzēto finansējumu šādu pakalpojumu sniegšanai, norādīja Spure.

Kā īstermiņa risinājumu veselības aprūpes uzlabošanai Spure minēja atsevišķas terapijas nodaļas darbības uzsākšanu. Viņa prognozēja, ka pēc šādas nodaļas pakalpojumiem no ieslodzīto puses būtu ļoti liels pieprasījums.

Patlaban veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai cietumos tiek meklēts ilgtermiņa risinājums.

Pēc Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojuma vēl aktuālāks ir palicis jautājums par veselības aprūpes sistēmu cietumos.

VK revīzijā atklājies, ka IeVP nav izveidojusi efektīvu ieslodzīto veselības aprūpes sistēmas vadību un uzraudzību. Tas radījis situāciju, ka medikamentu aprite cietumos nav pietiekami uzraudzīta. Līdz ar to revidenti nav guvuši pārliecību, ka medikamenti aptuveni 160 699 eiro apmērā ir tiešām izlietoti veselības aprūpei. Par zāļu patieso izlietojumu neesot iespējams pārliecināties, jo medikamentu faktiskais izlietojums netiek uzskaitīts.

Revidenti secinājuši, ka ilgstoši netiek izvērtēta Latvijas Cietumu slimnīcas izmantošana ne pašreizējā ieslodzīto veselības aprūpes modelī, ne arī nākotnē, kad plānots īstenot Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepciju. Lai gan slimnīcas izveidē savulaik ieguldīti vairāki miljoni latu no valsts budžeta līdzekļiem, ieslodzīto veselības aprūpei netiek izmantots ne operāciju bloks, ne arī 25% no slimnīcas vajadzībām iegādātajām modernajām medicīnas iekārtām, kuras izmaksājušas 491 430 eiro. Pēc VK domām, tā ir nolaidība, jo dīkstāvē esošās iekārtas varētu būt ļoti noderīgas jebkurā citā slimnīcā.

VK iesniegtie 13 priekšlikumi tiks īstenoti "Valsts kontroles revīzijas ieteikumu ieviešanas plāna" īstenošanas gaitā. Vairāki pasākumi tiks veikti gan 2014.gadā, gan 2015.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Zinkaaris

Bijušais ir nulle saimnieks,tagadeja-Ari nevar saprats. Jautajums ko darit?
Ka arii kapec Puķite nesez???

pirms 5 gadiem, 2014.03.09 15:25

Cilvēk,

ko tu gribēji pateikt?

pirms 5 gadiem, 2014.03.09 15:59

Zinkaaris

Kur ir taisniba?

pirms 5 gadiem, 2014.03.09 16:02

aelita

Ieslodzītajiem ir pretenzijas ne tikai pret mediķiem. Viņi ´ķeras pie salmiņa lai gūtu iespēju izbraukt no cietuma teritorijas un varbūt tkt atbrīvotam no soda. Vai brīvībā visi ir apmierināti ar medicīnas pakalpojumu saņemśanu? Nu protams, ka tā nav. Dārgās izmaksas, rindas utt. Ieslodzītie brīvībā reti kad rūpējas par savu veselību, bet nonākot cietumā tam īpaśi pievērśas, jo redz ir radies brīvs laiks un arī nav jāmaksā. Bet mēs muļķīśi maksājam nodokļus, lai śī (ne)cilvēku kategorija būtu paēdusi un aprūpēta. Tai paśā laikā viņi var atļauties, atrodoties ieslodzijumā, apreibināties ar alkoholu un citām apreibinośām vielām, iepirkties veikalos kas ir cietuma teritorijā, lietot tv un citiem pat ir mobilie telefoni.

pirms 5 gadiem, 2014.03.09 21:22

bims

iekartojiet cietuma aptieku kur var nopirkt pasa nepieciesamas zales. Narkotikas ,alkaholu viniem tapat ienes no ara. ta ka vajadzetu justies apmierinatiem.

pirms 5 gadiem, 2014.03.10 13:43

Latvijas ziņas