Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespēja apgūt latviešu valodu bezmaksas kursos! 13

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs uzsāk projekta «Latviešu valodas apguve un pilnveide pieaugušajiem Jelgavā» īstenošanu. Divu mācību gadu periodā 180 Jelgavas pilsētas un Zemgales reģiona mazākumtautību iedzīvotājiem un nepilsoņiem, tajā skaitā prioritāri jauniešiem vecumā līdz 25 gadiem, paredzēts nodrošināt iespēju apgūt vai pilnveidot latviešu valodu pamata, vidējā un augstā līmenī.

Kursu apjoms ir 100 mācību stundas. Kursu noslēgumā 40 studentiem tiks nodrošināta iespēja kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi Valsts izglītības satura centrā vai naturalizācijas eksāmenu. Jāņem vērā, ka mācībām nevar pieteikties bezdarbnieki, darba meklētāji un skolēni.

Projekta 1. posmā – 2014./2015. mācību gadā – tiks organizētas 6 mācību grupas mācībām A1, A2, B1, B2, C1 valodas prasmes līmeņos. Mācību sākums – no 2014. gada 20. oktobra.

Kursiem tiks reģistrēti 90 kandidāti pamata sarakstā un 30 rezerves sarakstā. Reģistrācija notiks no 29.09.2014. līdz 17.10.2014. rindas kārtībā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33, Jelgavā. Reģistrācijas laiks: pirmdien no pulksten 9 līdz 19.30; otrdien – ceturtdien no pulksten 9 līdz 18; piektdien no pulksten 9 līdz 15 (pārtraukums no pulksten 13 līdz 14). Līdzi ņemt līdzi personas apliecinošu dokumentu. 

Plašāka informācija pa tālruni 63082101, 29222737.
Kontaktpersona Astra Vanaga, ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja, projekta vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

latvietis

kas tā pa ma-cību vaņka nodzīvojis Latvijā 60-70 gadu un neprot Valsts valodu ja ko viņam jautā atskan viennozīmīga atbilde-ņepoņimaju- un te viņam jāorganizē visvisādāki bezmaksas kursi kad ivans ieklejo jebkurā no citām pasaules valstīm tad pāris mēnešu laikā jau kaut cik ir spiests runāt Valsts valodā a šeit kursi murgs tad jautājums ko-hruščovizācija-turpinās tad jautājums cik ilgi tāda iztapšana turpināsies čigāns un tas prot trīs valodas vaņkas nē -toļko po russki

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 07:46

Valoda

Kādam tas varbūt noderēs. Apzinīgākie var arī šo iespēju izmantot, bet pārējiem tāpat būs atruna, jo... uz mājām pasniedzējs nenāk mācīt valodu, tālu jāiet, jātērē laiks utt. Tāpat atradīs iemeslu, lai nesaprastu valsts valodu un izteiktu pretenzijas par it kā diskrimināciju. Jo... kā gan latvieši iedomājas krieviem mācīt savu valodu.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 09:03

Ja, krievs, nu un?

Kāda jēga? Jo cik labi nelatvieši nerunātu, nerakstītu latviski, latvieši vienlaga izsmej par vismazāko akcentu un sauc par "a tie krievi" vai ir sminu uz lūpām sāk atbildēt krieviski tam, kas ar akcentu, bet tekoši un saprotami izpaužās valsts valodā. Cik tas krievs nebūtu lojāls valstij, balsotu par tautai un tautsaimniecībai izdevīgu politiku, viņam vienalga teiks, re kur stacija un vilciens uz Maskavu. Cik sociāli, ekonomiski un ētiski apzinīgs viņš nebūtu, cik neziedotu visādiem Pālīdziet Mārtiņam/ Pēterītim/ Sandriņai redzēt/ dzirdēt/ staigāt/ dzīvot, viņa nopelnus pieņems ka pašu par sevi saprotamu, bet uzskatīs, ka latvietim to eiro iemaksāt bija grūtāk, nekā krievam, kas pakļauts lielākām bezdarba un diskriminācijas riskam.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 10:54

Valoda

Nemuldi niekus. Tas ir tikai tavā galvā un uz tautas dumjāko daļu nevajag negatīvi reaģēt. Gudrie to spēj novērtēt, ka cittautieši ciena tās zemes valodu, kultūru, tautu utt., kurā dzīvo. Tikpat labi savulaik (PSRS laikos) es arī runāju krievu valodā ar akcentu. Bija, kam tas nepatika, saukāja dažādi, bija, kas to novērtēja. Bet visbiežāk bija tā, ka tos, kuri nerunāja krievu valodā, vispār ignorēja, ar tiem nerunāja, pret tiem bija totāla diskriminācija. Tā lūk.

pirms 4 gadiem, 2014.09.24 09:16

Jā, krievs, nu un?

Kāda jēga ko uzlabot, ja sabiedrība ir laimīga tikai tad, kad var kādu neintegrēt, nekā pieņemt un priecāties, ka ir cilvēki, kas cenšas palīdzēt valstij un tautai, lai MĒS būtu mēs un KOPĀ mēs panāktu vairāk laba un pozitīva?

Rakstā ir minēti, kā prioritāte, jaunieši līdz 25 gadu vecumam, bet vienalga lasītāji komnetē "nodzīvojis Latvijā 60-70 gadus". Un tā nav augstākās matemātikas nezināšanas problēma. Tā ir promlēma ar sirdi. Tā ir vēlme izstumt, atšķirt, uzbrukt.

Un protams, kad ir apēsti un izvemti visi "tie krievi", tad labākais ēdiens latvietism ir cits latvietis.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 10:54

Jā, krievs, nu un?

Par kādu valodas un kultūras saglabāšanu mēs runājam? Par kādu? Tautai, kas iznīcina un nicina sevi un citus, kam nav cieņas ne pret citiem ne sevi, bet tikai samākslotais intelekts un pašlepnums uz pašmāju veikmes stāsta fona, vajadzētu aizdomāties par izturēšanas modeļa labošanu.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 10:55

piekrītu

pilnībā apmēram trīs Taviem komentāriem, bet šite šauj pār strīpu.. Esmu cieši pārliecināts, ka procentuāli tieši krievi izrāda necieņu pret citiem, ir gadījies dzīvot vairākos Rīgas mikrorajonos. Bet - tie, kas klabina netā komentārus, vēl nav visi latvieši. Tāpat kā tie krievi, kas man bļāva virsū, kad aizrādīju, ka izmet atkritumus pie manas mājas - (rupjība, rupjība, rupjība, es tev žokli salauzīšu, rupjība, rupjība, viss teksts mātes valodā) vēl nav visi krievi. Kas atiecas uz ieceri par bezmaksas valodas kursiem - pilnībā atbalstu. Tā ir labas valsts pazīme. Viena no- protams. Mums ir, kur augt.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 19:37

Jā, krievs, nu un?

Iebrauc Londonā vai Ņujorkā, parunā ar vietējo, viņš nopriecāsies, cik labi esi apguvis viņu valodu, prasīs - no kurienes esi?

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 10:56

Jā, krievs, nu un?

V I ņ u I n t e r e s ē t u, kā cil vē ks, un ta vi ta lanti, apgūs tot viņa d z I m t o v a l o d u. Sāc runāt ar p a š m ā j u l a t v I e t i, un redzi vil ša nos se jā, a, jūs neesat l a t v I e š i, es to pēc ak cen ti ņa dzirdu?

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 11:00

Jā, krievs, nu un?

Jā, Rāviņš, Salkazanovs, Caune un kompānija, protams ka arī ir krievi vai žīdi... Visi ir vainīgi, tikai ne Jūs paši, dārgie latvieši.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 11:01

Valoda

Nevaino citus, bet dari, kas darāms. Ja jau uzskati latviešus par vainīgiem pie visa, kas notiek, tad jautājums - ko esi darījis, lai tā nebūtu. Šābrīža situāciju var saprast, jo PSPRS laikos latviešus totāli apspieda, lika runāt svešā mēlē. Ja nemācēja, tad cilvēkam, faktiski, bija zudusi iespēja iegūt labu darbu, veidot karjeru, gala beigās - latvieši dzīvoja pagrabstāvos, jo dzīvokļus jaunceltnēs ieguva iebraucēji.

pirms 4 gadiem, 2014.09.24 09:22

Valoda

Nevaino citus, bet dari, kas darāms. Ja jau uzskati latviešus par vainīgiem pie visa, kas notiek, tad jautājums - ko esi darījis, lai tā nebūtu. Šābrīža situāciju var saprast, jo PSPRS laikos latviešus totāli apspieda, lika runāt svešā mēlē. Ja nemācēja, tad cilvēkam, faktiski, bija zudusi iespēja iegūt labu darbu, veidot karjeru, gala beigās - latvieši dzīvoja pagrabstāvos, jo dzīvokļus jaunceltnēs ieguva iebraucēji.

pirms 4 gadiem, 2014.09.24 09:22

Jā, krievs - Ļ.cien. Valodai

Es ļoti atvainojos, uzrakstīju izvērstu atbildi, bet, neskatoties uz absolūti literāro leksiku, zz apgalvo, ka ir iekļauti neatļauti vārdi. Visu komentāru rakstīt ar domuzīmēm ar 10 atstarpēm starp burtiem nav jēgas. Jau iepriekšējo komentāru dalīju daļās, jo nebija skaidrs kurā teikumāir problēma. Galu gala izrādās, ka pavisām nevainīgā. Neredzu iespēju piedalīties diskusijā lapā, kurā liedz iespēju brīvi izpausties, pielietojot sabiedrībā pieņemtās valodas formas. Acīmredzot, jameklē cita vieta kur diskutēt.

pirms 4 gadiem, 2014.09.24 20:44

Latvijas ziņas