Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējamās misijas dalībnieku skaits pārsniedz simtu 1

Šodien, 13. jūnijā, kinogalerijā K Suns tika nosaukti 27 jaunie izglītības programmas Iespējamā misija (IM) dalībnieki. Līdz ar to programmas sešos pastāvēšanas gados tās sagatavoto dalībnieku skaits sasniedzis 118.  Lai kļūtu par IM dalībnieku, kandidātiem jāiztur nopietns atlases process. Vidēji sešos gados konkurss ir 10:1. Jauno dalībnieku izziņošanas pasākumā piedalījās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības, bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos Ināra Dundure, programmas dibinātāji, skolu direktori un pašvaldību pārstāvji. Uzsverot jauno skolotāju kā tehnoloģiju vēstnešu nozīmi skolās, Lattelecom katram dalībniekam pasniedza dāvinājumu - datoru vai planšetdatoru mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai.

IZM dati liecina, ka vairāk nekā 40% skolotāju ir vecumā virs 50 gadiem un īpaši kritiska situācija ir dabaszinātņu mācību priekšmetos. Daudzi pētījumi atzīst, ka izglītības sistēmas kvalitāte nevar būt augstāka par tās skolotāju kvalitāti. Tāpēc ir izšķiroši svarīgi, lai darbu skolās uzsāk paši mērķtiecīgākie un zinošākie augstskolu absolventi. Lai skolēniem spētu palīdzēt attīstīt potenciālu, rosinātu izvirzīt augstus mērķus, attīstītu prasmi mācīties un uzņemties atbildību par savu rīcību, nepieciešami zinoši, kvalitatīvi sagatavoti un ar līdera dotībām apveltīti skolotāji.
 
Ar biznesa sektora atbalstu IM izveidojusi alternatīvu modeli jauno skolotāju sagatavošanai, kura efektivitāte ir rūpīgi attīstīta sešu gadu laikā un skolas to vērtē ļoti atzinīgi. Programmas būtisks priekšnosacījums zinošāko un motivētāko jauniešu piesaistei darbam skolā ir rūpīga atlase. Šogad saņēmām 175 pieteikumus, bet atlasi izturēja 27 jaunieši. Dalība programmā ilgst divus gadus, kuros dalībnieks strādā kā pilna laika skolotājs, bet, paralēli tam, katru otro piektdienu un sestdienu piedalās programmas nodrošinātajās mācībās pedagoģijā un līderība. IM skolotāju sagatavošanas modeļa būtiskākās iezīmes ir praksē balstīta mācīšanās un individualizēts atbalsts, kas ļauj katram dalībniekam regulāri izvērtēt savu sniegumu un pastāvīgi to uzlabot.
 
59 % IM 7. iesaukuma dalībnieki pārstāv eksaktās jomas un skolā mācīs matemātiku, fiziku, ķīmiju, bioloģiju vai dabaszinības. Priecājamies, ka ar katru gadu aug jauno vīriešu interese par skolotāja darbu – šogad to īpatsvars programmā ir 32 %. Četri dalībnieki pievienojušies IM pēc studijām ārzemēs.
 
Šogad 58 skolas Iespējamai misijai piedāvāja 107 vakances. Vēlmi savā skolā uzņemt IM skolotājus izrādīja gan tādas skolas, kurās šobrīd strādā vai ir strādājuši programmas skolotāji, gan tādas, kuras par labu šai izvēlei pamudinājušas labas atsauksmes no citu skolu kolēģiem. Kā galveno motivāciju IM dalībnieka piesaistei, skolu vadītāji min vēlmi iegūt kvalitatīvi sagatavotu jauno skolotāju, kā arī vēlmi ienest skolā un tās kolektīvā jaunas vēsmas. IM 7. iesaukuma dalībnieki strādās gan mazpilsētu pamatskolās un vidusskolās, gan novadu centru vidusskolās, gan ģimnāzijās, gan latviešu, gan mazākumtautību skolās Rīgā, Ikšķilē, Jelgavā, Lielvārdē, Tukumā, Liepājā, Siguldā, Salacgrīvā, Ventspilī, Babītē, Mazsalacā, Slokā, Olainē un Salaspilī.
 
IM dalībnieku sagatavošanā īpaša nozīme tiek pievērsta jauno skolotāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietošanas prasmju attīstīšanai, lai skolā nodrošinātu mūsdienīgu un skolēniem saistošu mācību procesu. To novērtē programmas dibinātājs un viens no lielākajiem Latvijas telekomunikācijas uzņēmumiem Lattelecom.  „Ir gandarījums, ka šo gadu laikā Iespējamā misija ir kļuvusi ne tikai par nozīmīgu Latvijas izglītības attīstības veidotāju, bet  guvusi arī starptautisku atzinību par ieguldījumu izglītības procesā kopumā. Vēlamies, lai Lattelecom tehnikas dāvinājums jaunajiem skolotājiem kalpo kā iedvesmas un ikdienas darba rīks, moderna mācību procesa nodrošināšanai, kur būtiska loma ir eksakto zināšanu stiprināšanai, tai skaitā tehnoloģijām, lai veicinātu Latvijas  inovāciju potenciāla izmantošanu ne tikai tagad, bet arī nākotnē," par dāvinājumu saka Lattelecom Personāla vadības direktore Ingrīda Rone.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

???

1.Kas tā pa īpašu apdāvināšanu?Un kad mirstīgam skolotājam pasniegs datoru?
2.Cik daudz paliek strādāt skolās pēc projekta , kad īpašā piemaksa beigusies?

pirms 5 gadiem, 2014.06.15 00:05

Latvijas ziņas