Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ievērojams datu viesabonēšanas maksimālā tarifa samazinājums – no 1. jūlija

Salīdzinājumā ar pērno vasaru, Datu viesabonēšanas maksimālā tarifa samazinājums, sākot ar 1. jūliju, būs mazāks vairāk nekā uz pusi, par ko jāpateicas Eiropas Komisijai. No 2014. gada 1. jūlija ES par vairāk nekā pusi samazinās datu lejupielādes maksimālos tarifus: no 45 centiem par megabaitu (MB) līdz 20 centiem par megabaitu. Ceļojot ES, būs vēl lētāk lietot kartes, skatīties video, pārbaudīt e-pastu un atjaunot savu profilu sociālajos tīklos. 

Piemēram, futbola fani, kas šī pasaules čempionāta sezonā ceļo ES, par datu viesabonēšanu maksās 25 reizes mazāk salīdzinājumā ar tarifu, kas bija spēkā 2010. gada pasaules čempionāta laikā.

Kopš ES ieviesa maksimālos tarifus datu viesabonēšanai, tās apjoms ir būtiski pieaudzis. Lētāki būs arī zvani un īsziņas. Tās ir labas ziņas, jo varēsiet ceļot pa visu Eiropu, nezaudējot sakarus ar ģimeni un draugiem mājās.

Turklāt no 2014. gada 1. jūlija Eiropas mobilo sakaru operatori jums var piedāvāt īpašu viesabonēšanas līgumu pirms došanās ceļā vai, ja iespējams, valstī, kurp dodaties, atļaus izvēlēties vietējo operatoru datu viesabonēšanai, proti, tiem klientiem, kas grib internetā lasīt ziņas, augšupielādēt fotogrāfijas un skatīties video. Līdz ar to varēsit salīdzināt dažādus viesabonēšanas piedāvājumus un izvēlēties izdevīgāko, esot tālu no mājām. 

Tas vēl nav viss, jo ES izstrādā noteikumus, kas paredz pilnīgu atteikšanos no viesabonēšanas tarifiem. Komisijas ierosinātajā regulējuma paketē par savienotu kontinentu piedāvāts atteikties no viesabonēšanas tarifiem un nodrošināt atvērtu un neitrālu internetu, kā arī mobilo sakaru un platjoslas interneta lietotāju labāku aizsardzību.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa (@NeelieKroesEU), kas ir atbildīga par digitalizācijas programmu, teica: “Šis milzīgais datu viesabonēšanas cenu samazinājums mums visiem šovasar būs liela pārmaiņa. Tomēr ar to vien nepietiek. Kāpēc mums vienotajā tirgū vispār vajadzīgi viesabonēšanas tarifi? Ceru, ka līdz šā gada beigām izdosies vienoties par pilnīgu atteikšanos no tiem – Parlaments savu darbu ir padarījis, nu ir dalībvalstu kārta šo darījumu apstiprināt!”

Konteksts

Viesabonēšanas tarifi bija visaugstākie pirms dažiem gadiem, kad ES 2007. gadā sāka rīkoties, lai tos samazinātu. Salīdzinājumā ar 2007. gada līmeni viesabonēšanas pakalpojumu cenas 2014. gadā ir par 80 – 90 % zemākas. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas