Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieviešot eiro, deklarēto priekšrocības atsevišķās pašvaldībās dāsni noapaļotas, taču saturā būtiski nemainās 2

Izglītības, sporta un sociālā joma pērn bijušas galvenās, kurās vietējās pašvaldības, ņemot vērā rocību, nāk pretī saviem deklarētajiem iedzīvotājiem. Bez ievērojamām izmaiņām saturā, bet atsevišķos gadījumos dāsnākas eiro izteiksmē, privilēģijas turpināsies arī 2014. gadā, iespējams, liekot kādam mainīt deklarēto dzīvesvietu. Pašvaldībām nav precīzu ziņu, cik ir šādu «pārbēgušo» iedzīvotāju, šonedēļ raksta laikraksts «Zemgales Ziņas». 

«No Jelgavas novada, kur faktiski dzīvojam, pie draugiem pilsētā kopā ar bērniem pārdeklarējos pirms pāris gadiem, kad Jelgavas pašvaldība saviem iedzīvotājiem piedāvāja ievērojamus maksas atvieglojumus privātajos bērnudārzos. Drīz vien mums pieteicās trešais mazulis, kuru kā daudzbērnu ģimene bez rindas varējām pieteikt pašvaldības bērnudārzā. Patlaban priecājamies arī par iespēju bērniem bez maksas apmeklēt pulciņus, pusdienot skolā un dārziņā, izmantot sabiedrisko transportu un mācīties sporta skolā,» privilēģijas, kas pienākas Jelgavā deklarētai daudzbērnu ģimenei, min Andris.

Jelgavas novadā faktiski dzīvojošais Andris, kurš vēlējās palikt anonīms, atzīst, ka neizjūt sirdsapziņas pārmetumus, ka deklarējies pilsētā pie saviem draugiem, kuri turklāt, pateicoties ģimenes papildinājumam, saņem nekustamā īpašuma atlaidi, un bez maksas iespējams nomainīt arī ūdens skaitītājus. Pēc pārdeklarēšanās Jelgavas pašvaldība saņem trīs bērnu tēva labi apmaksātā darba algas nodokļus. «Par iespējām interesējāmies arī Jelgavas novadā, bet pašvaldība nevarēja mums neko piemērotu piedāvāt. Labi, ir viņiem pirmsskolas izglītības grupas skolās, taču tas neatbilst mūsu dzīves ritmam, kas galvenokārt paiet pilsētā,» teic Andris. Viņš pieļauj, ka «atgriezties» novadā varētu pēc vairākiem gadiem, kad vecākais bērns būs sasniedzis pilngadību un līdz ar to ģimene zaudēs privilēģijas, kas Jelgavā pienākas daudzbērnu ģimenei.

Jelgavā, Ozolnieku un Jelgavas novados deklarētie arī turpmāk saņems dažādu sociālo palīdzību, skolēni varēs saņemt  transporta izdevumu kompensāciju līdz pat 100 procentu apmērā, bērna piedzimšanas pabalstus un piemiņas karotītes. Liela uzmanība pievērsta arī iedzīvotāju fiziskajām aktivitātēm. Piemēram, Ozolnieku novadā deklarētie var saņemt ievērojamas atlaides par nodarbību telpu, sporta laukumu un inventāra izmantošanu. Tiek organizētas bezmaksas sporta nodarbības novada invalīdiem, pensionāriem un bērniem.

Plašāk par deklarēšanās priekšrocībām lasiet piektdienas, 3. janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Gāgā

Diemžēl jāpiekrīt, ka Jelgavā deklarētie ir vairāk atbalstīti nekā novadā. Esmu deklarēta novadā, bet strādāju pilsētā, arī bērni mācās turpat. Kaut novadam tiek mani nodokļi, par transportu bērniem uz skolu u.c. aktivitātēm maksāju "pēc pilnas programmas", jo neizmantoju novada piedāvātajās iespējas, kas bieži vien ģeogrāfiskās atrašanās dēļ man ir neizdevīgas, jo dzīvoju netālu no pilsētas robežas.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 00:02

ņiļovičs

Tāds ubagu sindroms.
Šī pašvaldība dod tādas vai šādas atlaides- deklarēšos te .., cita dod vēl kaut ko klāt- mudīgi deklarēšos tur, vēl cita pārtrumpo abas iepriekšējās- pa fikso pārdeklarēšos, lai latvietis parastais dabūtu visas atlaides, ko nu pašvaldība sniedz...... ubagiem.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 01:08

Latvijas ziņas