Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības un zinātnes ministre par jauno atalgojuma modeli: ieguvēji būs vismaz 70 procenti pedagogu

Tiekoties ar Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile piektdien skaidroja pedagogu jauno atalgojuma modeli. 

Mārīte Seile tikšanās laikā uzsvēra: “Mēs kopā esam intensīvi strādājuši pie jaunā modeļa. Kopā ar LIZDA un, tiekoties reģionos ar pedagogiem, esam pārliecinājušies, ka piedāvātais modelis ilgtermiņā iezīmēs jaunu izpratni par izglītības sistēmu. Paradigmas maiņa vienmēr izraisa zināmus iebildumus, tomēr ieguvēji no jaunā modeļa būs vismaz 70 procenti pedagogu. Patiesībā mums jārunā par visas sabiedrības ieguvumu no sakārtotas un modernas izglītības sistēmas un efektīvākas pedagogu atalgojuma kārtības, kas apmaksā visu skolotāja darbu, ne tikai daļu, kā tas ir šobrīd.”

Ministre arī atgādināja, ka valdība ir apsolījusi finansējumu jaunajam modelim, atliek tikai pabeigt darbu pie tā.

Sarunas gaitā ministrijas speciālisti skaidroja, kā tieši jaunajā modelī tiek aprēķināts kontaktstundu skaits, atalgojuma likmes pirmsskolas izglītības iestādēs, interešu izglītībā un skolu atbalsta personālam. 

Atbildot uz LIZDA pārstāvju izteikumu, ka skolotāji jauno modeli atbalstītu tad, ja skaidrāk redzētu savus finansiālos ieguvumus, ministrija skaidroja, ka jaunais modelis ar 36 stundu darba nedēļu, no kurām vidēji 22 ir kontaktstundas, paredz apmaksāt visu darbu, ko pedagogi veic izglītības procesa nodrošināšanai, iekļaujot arī pienākumus, par ko līdz šim netika maksāts vispār, piemēram, metodisko darbu.

Visi aprēķini jaunā modeļa finansējumam tiek salīdzināti ar pašlaik tarificētajām pedagogu darba stundām,  un kopā valstī pedagogiem apmaksātais darba stundu skaits pieaugs par vairāk nekā 10 procentiem. Vienlaikus, uzsvēra ministre, izglītības jomas finansējums nav atraujams no valsts kopējās ekonomikas.

LIZDA pārstāvji tikšanās laikā uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi vairāk skaidrot jauno modeli un tā ieguvumus skolotājiem. Ministre apstiprināja, ka jaunā modeļa ieviešanas gaitā tiks nodrošināti papildu resursi skaidrošanas un ieviešanas atbalsta darbam. Ir svarīgi, lai informācija par modeli nonāktu līdz katram skolotājam, un arī LIZDA šai darbā varēs sniegt vērtīgu ieguldījumu, vēsta Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas