Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības un zinātnes ministre: Skolotāju un skolu skaitam ir jāsamazinās 1

Ņemot vērā demogrāfisko situāciju, kā arī būtisko izglītojamo skaita kritumu, skolu un skolotāju skaitam ir jāsamazinās, pārliecināta izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Ministre Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā norādījusi, ka pēdējos gados skolēnu skaits Latvijas izglītības iestādēs ir stipri krities, savukārt skolotāju skaits tik strauji nesamazinās, uzsverot, ka Latvijā ir maza skolotāju un skolēnu attiecība.

Seile uzsvēra, ka ar laiku skolotāju un skolu skaitam ir jāsamazinās, taču šim samazinājumam nebūtu jābūt tik krasam, kāds bijis ar skolēnu kvantitāti.

Situācija, kad "padsmit skolēnus māca padsmit skolotāji", nav racionāla, sacīja Seile, uzsverot, ka šis jautājums būtu jārisina.

"Nav mērķa skolotāju skaitu samazināt tikpat ļoti, cik ļoti rūk skolēnu skaits. Latvijas iedzīvotāju blīvums ir tāds, kāds ir," sacīja ministre, piebilstot, ka Izglītības un zinātnes ministrija bieži saņem pārmetumus par to, ka Latvijā izglītībā tiek ieguldīti nozīmīgi līdzekļi, tomēr no tā nejūtot atdevi.

Seile pauda, ka skolu tīkla sakārtošana notiks, taču tas nevar notikt viena vai divu gadu laikā. Viņa uzsvēra, ka jau patlaban plānotie skolēnu skaita minimumi ietekmē vairākus desmitus skolu, kas ir lielas izmaiņas Latvijas izglītības sistēmā.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Doma

Iedzīvotāju skaits samazinās, tāpēc mēs nevaram atļauties uzturēt tik daudz ministrijas un tik daudz deputātu, ierēdņu! Ja 90 gados bija 2.5 miljoni iedzīvotāju un 100 deputātu ok, bet šobrīd , kad iedzīvotāju skaits ir 1.9 miljoni , tad pienāktos saeimā būt tikai 76 deputātiem .Deputātu skaitam ir jābūt proporcionāla iedzīvotāju skaitam un ne citādi! Tā kā tas ir ES parlamentā!!!
Samazināt uzblīdušo arī ministriju skaitu, jo iedzīvotāju ir daudz mazāk.
1. aizsardzības ministrija +ārlietu ministrija,
2. ekonomikas ministrija,+ finanšu ministrija,
3. iekšlietu ministrija, tieslietu ministrija
4. izglītības un zinātnes ministrija + kultūras ministr ija
5. zemkopības ministra.+ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
6. veselības ministrija un labklājības ministrija
7. tieslietu ministrija un satiksmes ministrija,
Tad vēļ IZM , VISC u VIAA strādā vairāk nekā 300 ierēdņi ar fantastiskām algām , kas gadā veido 30-40 miljonus!Ja no viņiem atlaistu vismaz 80 vai skolās darbs apstātos???Neapstātos, jo skolām ne viņu darbošnās vai nedabošanās ne kādi nav jūtama.Latvijā šobrīd ap 800 vispārizglītojošām skolām un uz 3 skolām viens ierēdnis .Labi dzīvojam!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.09.28 21:21

Latvijas ziņas