Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izslēgs apgaismojumu un kurinās ugunskurus 2

Jelgavas pilsēta un novads, tāpat Ozolnieku un Dobeles novadi sestdien, 28. martā, pulksten 20.30 pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai «Zemes stunda», kuras laikā katrs aicināts uz stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību enerģijas un resursu taupīšanai. 

Kā informē pašvaldībā, Jelgavā tiks izslēgts ārējais apgaismojums pilij, dievnamiem, Sv.Trīsvienības baznīcas tornim, kā arī samazināta tā intensitāte muzejiem, abām gājēju promenādēm un izslēgti prožektori pie Mītavas tilta.

Jelgavā tiks izslēgts Sv.Annas baznīcas, Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles, Sv.Simeona un Annas pareizticīgo katedrāles, Sv.Jāņa baznīcas, Vissvētās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīcas, Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Jelgavas pils, Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeja, Krasta ielas promenādes, Pasta salas un Mītavas tilta apgaismojums, kā arī pirmo reizi atjaunotās Valdekas pils apgaismojums.

Savukārt Jelgavas novada pašvaldībā Jauniešu padomes pārstāji aicina novada iedzīvotājus un pārējos interesentus uz četrām pulcēšanās vietām, lai atzīmētu šo stundu pie ugunskura ar siltu tēju,  dziesmām un sarunām par vides resursu saudzēšanu. Interesenti aicināti pulcēties Elejas pagasta skvēra parkā, Sesavas pagasta parkā, pie Staļģenes Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra un Līvbērzes pagasta estrādē.

Kā informē Ozolnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Launerte, pašvaldība plāno iesaistīties Zemes stundai veltītajās aktivitātēs, sestdien no pulksten 20.30 līdz 21.30 izslēdzot lokālo apgaismojumu pašvaldības ēkā, kā arī aicinot šai simboliskajai akcijai pievienoties Ozolnieku tautas namu, visas novada skolas, pirmsskolas izglītības iestādes un pašus iedzīvotājus.

Pasaules Dabas fonda organizētajai akcijai pieteikušās 46 Latvijas pašvaldības. Rīgā par godu Zemes stundai risināsies dažādi pasākumi, kā arī tiks izslēgts apgaismojums vairākiem objektiem – Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, Pulvertornim, Mihaila Čehova Krievu drāmas teātra ēkai –, bet samazināts Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenajai ēkai. Apgaismojums tiks izslēgts arī daudzās valsts, pašvaldības un komercsabiedrību ēkās, piemēram, stundu tumša būs «Swedbank» galvenā ēka. Vairākās kafejnīcās notiks koncerti un vakariņas sveču gaismā.

Vēl līdz sestdienai iespējams speciāli izveidotajā kartē www.earthhour.org/tracker atzīmēt savu pasākumu un noskaidrot, kādi pasākumi šajā dienā būs pieejami. 

Sagaidīt Zemes stundu ar mūziku, siltu tēju un ugunskuriem visi aicināti arī Dobelē – vēsturiskajā tirgus laukumā. Pasākuma noslēgumā sanākušie vienosies kopīgā Zemes stundas simbola «60+» fotogrāfijā, tāpēc ikviens aicināts paņemt līdzi lukturīti vai mobilo telefonu ar zibspuldzi. 

Zemes stundai veltītie pasākumi Latvijā 28. martā

Rīgā vairākās kafejnīcās un restorānos tiek plānoti koncerti un vakariņas sveču gaismā. Daudzās pašvaldības, valsts un komercsabiedrības tiks izslēgts ēku apgaismojumu. Daugavas krastos būs iespējams vērot Dzelzceļa un Vanšu tiltu, Nacionālās bibliotēkas un Swedbank centrālās ēkas izslēgšanas brīdi plkst. 20:30.

Par tradicionālu pasākumu kļuvusi Zemes stundas svinēšana Kaņepes Kultūras centrā, kur no plkst. 18:00 organizatori aicina pievienoties radošā lukturu veidošanas darbnīcā un Alises Blūmes klavierkoncerta pavadījuma draudzīgā gaisotnē gatavoties brīdim, kad “simtiem miljonu cilvēku apvienosies kopīgā vēstījumā par labāku, tīrāku, sakoptāku un skaistāku planētu”.

Naukšēnos iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu Naukšēnu muižā „ZEMES PUSOTRSTUNDA”.

Baltinavas novadā Zemes stundas laikā notiks „Nakts spēles”. No 20:15 iedzīvotāji aicināt reģistrēt komandas pie Baltinavas kultūras nama.

Elejā Zemes stundas laikā tiek aicināti pulcēties Elejas skvēra parkā, kur pagasta pārvalde sagaidīs ar ugunskuru un akustisko mūziku.

Limbažos Jauniešu dome aicina pulcēties pie Limbažu pilsdrupām, kur jauniešu grupas A’CO mūzikas pavadījumā notiks Zemes stundai veltīts pasākums.

Lielvārdē Jauniešu dome aicina uz Zemes stundas pasākumu Lāčplēša laukumā, kur muzicēs folkloras kopa „Josta” un notiks vides izglītības viktorīna.

Viesītē pie muzeja „Sēlija” paredzēta nakts orientēšanās spēles un vides izglītības darbnīcas. 

Valmierā kafejnīcās un restorānos notiks vakariņas sveču gaismā. Valmieras pilsētas pašvaldība jau no 18:00 aicina iedzīvotājus doties uz Valmieras muzeju, kur iedzīvotājiem būs iespēja ne vien piedalīties Zemes stundas pasākumā, bet arī parakstīt Valmieras pilsētas vides deklarāciju, tā paužot savu individuālo apņemšanos rūpēties par tīru un sakārtotu vidi pilsētā. Valmieras jauniešu dome aicina piedalīties Zemes stundas pasākumā „Aurora Cafe”.

Rundālē jauniešu biedrība INICIO aicina uz Zemes stundas pasākumu Rundāles novada domas jaunajā zālē.

Liepājā Liepājas Universitātes „Ekopadome”, Liepājas dome un „Jauniešu māja” aicina ikvienu īsi pirms plkst. 20:30 pulcēties pie LiepU ēkas, Lielā ielā 14,  līdzi ņemot svecīti un savu velosipēdu. Pasākumā no līdzpaņemtajām svecītēm plānots izveidot akcijas simbolu "60+". Pēc tam, atdarinot simbola kontūru, Liepājas ielās tiks izbraukts īpaši pasākumam izveidots maršruts.

Tērvetē novada Jauniešu Iniciatīva centra jaunieši rīkos Zemes stundu Augstkalnē. Laukumā pie pagasta pārvaldes ikvienu atnākušo sagaidīs ugunskurs, silta tēja, dažādas aktivitātes, latviskas dejas un dziesmas.

Salas novadā Jauniešu dome aicina uz pasākumu „Labvakar Zemes stunda” pie Salas kultūras nama. Plānota nakts orientēšanās, rotaļas bērniem, Birzītes izgaismošana (svecīte pašu apgleznotās burciņās), zaļās tējas baudīšana no lielā katla, dziesmu kaujas pie ugunskura.

Mārupē Jauniešu dome aicina iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu Daugavas ielā 29a. Pasākums sveču gaismā, baudot tēju un spēlējot galda un cita veida spēles.

Dobelē Jauniešu dome aicina svinēt Zemes stundu vēsturiskajā tirgus laukumā ar mūziku, siltu tēju un ugunskuriem. Pasākuma noslēgumā dalībnieki vienosies kopīgā “60+” fotogrāfijā.

Olainē jauniešu dome aicina doties uz Olaines Vēstures un mākslas muzeju, kur notiks Zemes stundas veltīts pasākums.

Vārkavā pie domes ēka notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kurā apmeklētājus sagaidīs ugunskurs, silta tēja un sarunas par klimata izmaiņām, kā arī muzikāli priekšnesumi.

Cēsīs novada Jauniešu dome rīko konkursu „Kā ļaut zemei stundu atpūsties?” kurā uzvarētājam būs iespēju gaismu izslēgt Cēsu Vienības laukumā. Tāpat tradicionāli mākslas telpā „Mala” notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kur organizatori sagaidīs ar ugunskuru, siltu tēju un akustisko mūziku.

Daugmalē multifunkcionālajā centrā ikviens iedzīvotājs aicināts piedalīties radošajās darbnīcās, iepazīties ar Zemes stundas būtību un videi draudzīgu dzīvesveidu, grupas "Mirkļa ceļotāji" pavadībā.

Aknīstē Zemes stundas laikā būs iespēja izstaigāt Gārsenes pili, kur lukturīšu gaismā būs iespēja klausīties nostāstus par pils "Zilo dāmu".

Jēkabpils pašvaldība aicina iedzīvotāji Zemes stundas laikā aicināti doties uz pasākumu Krustpils pilī.Pievieno komentāru

Komentāri 2

ervins

beidziet mazoties!ja nav kur malki likt vediet man jo par to jamaksa daudz naudas!

pirms 4 gadiem, 2015.03.26 07:16

Resnais

Rāviņa līko gan vajadzēja atstāt apgaismotu, lai redz, cik tas lepnums ir līks.

pirms 4 gadiem, 2015.03.26 10:09

Latvijas ziņas