Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstādē «Balttour 2015» prezentēs Jelgavas jaunumus un mājražotāju produkciju

Šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinās starptautiskā tūrisma izstāde «Balttour 2015». Izstādē piedalās arī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC), kas Zemgales stendā prezentēs 2015. gada tūrisma aktualitātes mūsu pusē. JRTC stenda apmeklētājiem būs iespēja nodegustēt vietējo mājražotāju produkciju, piedalīties radošās nodarbībās, kā arī izmēģināt veiksmi laimes rata griešanā un iegūt balvas, informē Sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Ozoliņa.

Otro gadu izstādē «Balttour» savu piedāvājumu prezentē kopējā Zemgales stendā. Šogad Zemgales stends veidots kā stilizēts dižkoks, kura pakājē būs iespējams iepazīt Zemgales novada plašo tūrisma piedāvājumu. Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada stendā tiks prezentētas šī gada tūrisma aktualitātes, īpaši izceļot sezonas jaunums – vairākus jaunus informatīvos bukletus un maršrutus, pagājušā gada nogalē atklāto Pasta salu Jelgavā, kas savus apmeklētājus priecē gan ar aktīvās atpūtas iespējām, gan plašu kultūras programmu. JRTC stendā būs pieejama informācija arī par plānotajiem pasākumiem reģionā, kas šogad paredzēti īpaši svinīgi, jo Jelgavas pilsēta svin 750 gadu jubileju. Tūrisma izstādē plānotas tikšanās ar tūrisma operatoriem, tāpēc ir sagatavots piedāvājums arī potenciālajiem sadarbības partneriem.

Izstādes apmeklētāji ērti un pārskatāmi varēs iegūt interesējošo informāciju par tūrisma objektiem Jelgavas pusē, jo JRTC stendā tiks izvietots 65 collu skārienjutīgs ekrāns ar interaktīvu karti. Karte ar tūrisma objektu attēliem un aprakstiem pieejama piecās valodās – latviešu, krievu, angļu, lietuviešu un igauņu. Izmantojot ekrānu, izstādes apmeklētāji varēs nosūtīt sveicienu tuviniekiem un draugiem – elektronisko pastkarti ar Jelgavas ainavām.

Katru dienu, noteiktos laikos JRTC stenda apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par Jelgavu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, griežot Laimes ratu. Atbildot pareizi uz jautājumiem, būs iespējams iegūt ielūgumus uz Jelgavas ievērojamākajiem apskates objektiem, Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kā arī citas balvas.

Sestdien, no pulksten 14.30 līdz 16 un svētdien no pulksten 13 līdz 14.30 JRTC stendā norisināsies radošā nodarbība «Luīzes Šarlotes laika rozes aksesuāros». Luīze Šarlote bija ievērojamā Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba Ketlera dzīvesbiedre. Viņa bija guvusi savam laikam lielisku izglītību, izcēlās ar asu prātu, dotībām finanšu operācijās un izteiktu labvēlību pret apkārtējiem un zemniekiem. Ikviens stenda apmeklētājs radošajā nodarbībā tiks aicināts izgatavot kādu aksesuāru ar barokālās greznības simbolu – rozi.

Īpaši plašu piedāvājumu JRTC sarūpējis gardēžiem. Pagājušā gada nogalē Jelgavā atvērts Jelgavas novada mājražotāju veikaliņš. Stenda apmeklētāji tiks iepazīstināti ar mājražotājiem, kuru produkcija nopērkama veikaliņā. Izstādes laikā varēs nodegustēt dažādu šķirņu ābolus, maizi, ķiploku gardumus, sieru, medu, piparmētru sīrupus un citus izstrādājumus. «Karameļu darbnīca» stenda apmeklētājus ne tikai cienās ar saviem izstrādājumiem, bet arī atklās karameļu gatavošanas noslēpumus. Tāpat stendā varēs iepazīties ar dabīgo kosmētiku un ziedēm no Baltijas dzintara.

Ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem uz lielās «Balttour 2015» skatuves uzstāsies bērnu popgrupa no Jelgavas «Noslēpums».

Jāpiebilst, ka paralēli izstādei «Balttour 2015» Jelgavā Pasta salā norisināsies 17. Ledus skulptūru festivāls. Šogad festivāla tēma ir «Ledus pasaka». Tāpēc arī pie ieejas izstāžu centrā «Ķīpsala» apmeklētāji varēs sajust nelielu daļiņu no festivāla īpašās noskaņas, apskatot un nofotografējoties pie ledus skulptūras «Pasaku pils».

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas