Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveidota Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija «Sadzirdi.lv»

Lai aizstāvētu sociāli mazaizsargātās grupas – vājdzirdīgo personu – intereses, 2014. gada 3. septembrī izveidota Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija „Sadzirdi.lv”. Par biedrības valdes priekšsēdētāju ievēlēta Diāna Ozoliņa.

"Mēs vēlamies orientēties uz skaņu pasauli. Mēs vēlamies klausīties mūziku, vēja šalkoņu, putnu dziesmas un sarunāties ar citiem balsī. Mēs vēlamies dzirdēt! Pasaulē ir daudzas spēcīgas vājdzirdīgo cilvēku organizācijas. Piemēram, Norvēģijā tādā apvienojušies vairāk nekā 50 000 cilvēku. Austrijā vai katrā ciematiņā ir sava vājdzirdīgo biedrība. Ceram, ka kādreiz tā būs arī Latvijā," par savām cerībām un plāniem stāsta biedrības vadītāja Diāna Ozoliņa.

Latvijā varētu būt aptuveni 30 000 cilvēku ar dzirdes traucējumiem. Precīzas uzskaites nav. Iespējams, ka senioru vecumā dzirdes traucējumi ir apmēram katram piektajam iedzīvotājam. 


Dzirdes defekti daudziem traucē pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā, mācīties, strādāt, apmeklēt teātra izrādes un citus pasākumus. Mācību iestāžu audzēkņiem netiek nodrošināti teksta pierakstītāja pakalpojumi. Maz zināms par jaunākajiem komunikācijas līdzekļiem un to pielietošanu. Iekārtojot sabiedriskās iestādes, netiek domāts par telpu audiopieejamību. Netiek nodrošināta pietiekama medicīniskā rehabilitācija pieaugušajiem cilvēkiem.

Asociācijas „Sadzirdi.lv” mērķis ir apzināt Latvija dzīvojošās vājdzirdīgās personas, veicināt viņu cilvēktiesību ievērošanu, tiesības pilnvērtīgi dzirdēt, iesaistīties valsts un sabiedrības dzīvē, sekmēt kvalitatīvas un efektīvas rehabilitācijas un ārstēšanas sistēmas izveidi un tās informatīvo pieejamību, kā arī veicināt sabiedrības informētību, sapratni un atsaucību vājdzirdīgo personu problēmu risināšanā.

Paredzēts, ka asociācijā darbosies šādas sekcijas: vājdzirdīgo (vispārējā), jauniešu, senioru, kohleāro implantu lietotāju, nedzirdīgi-neredzīgo, vājdzirdīgo bērnu vecāku un draugu, kā arī atbalstītāju sekcija. 

Biedrība aicina pieteikties cilvēkus, kas ir gatavi iesaistīties biedrības darbībā, arī visus Latvijas vājdzirdīgos cilvēkus, vājdzirdīgo bērnu vecākus, radus un draugus, lai sniegtu informāciju par pieejamo atbalstu un kopā veidotu dzirdīgu un konkurētspējīgu sabiedrību.

Par aktualitātēm šobrīd iespējams uzzināt „Sadzirdi.lv” kontos www.draugiem.lv/Sadzirdi.lvwww.twitter.com/Sadzirdi un Facebook.

Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas „Sadzirdi.lv”  juridiskā adrese ir Ķeguma iela 4, Rīga, LV-1006 e-pasts sadzirdi@inbox.lv mob. telefons 20366636. Apmeklētāju pieņemšana trešdienās no plkst. 12:00 līdz 16:00, Kr. Valdemāra ielā 38, k1 (ieeja no sētas, apvienības „Apeirons” telpas),  Rīga, LV 1010, kontakpersona: Baiba Bicēna, e-pasts baiba@apeirons.lv vai jebkurā dienā un laikā, iepriekš norunājot tikšanos, Keguma ielā 4, Rīgā (netālu no Bērnu Dzirdes centra), kontakpersona Diāna Ozoliņa, e-pasts: dianaozolina@gmail.com, 20366636.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas