Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauni videoklipi iepazīstina ar Latvijas novadiem (VIDEO); Lietuvā prezentēs tūrisma iespējas Jelgavas pusē 1

Lai popularizētu Latvijas skaistumu un mūsu valsti kā lielisku tūrisma galamērķi, izveidoti pieci daudzkrāsaini videoklipi, katram novadam – savs, bet viens simboliski aptver visu mūsu valsti.

Videoklipi jeb videostāsti izveidoti, sākotnēji meklējot risinājumu, kā koncentrētā veidā, spilgtā vizuālā valodā uzrunāt Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ārvalstu viesus un radīt viņiem priekšstatu par Latviju kā pievilcīgu tūrisma galamērķi. Tagad videoklipus ar nacionālo tūrisma devīzi „Latvia. Best Enjoyed Slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!) var noskatīties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur Briseles politiķiem un ierēdņiem, ārvalstu žurnālistiem un citiem prezidentūras viesiem tie noder par savdabīgu mūsu valsts vizītkarti.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) tūrisma mārketinga speciāliste Liene Pīpkalēja stāsta: „Jaunajās īsfilmās izmantoti materiāli no TAVA videofilmu krātuves. Taču šai reizē videostāsts veidots īss un ļoti koncentrēts, lai paplašinātu lietošanas iespējas. Klipu montāžas pamatā ir ideja par piecām maņām, kas ļauj atklāt katra novada burvību. Tā tiek radīts priekšstats ne tikai par mūsu zemes skaistumu, ko var aptvert ar acīm, bet arī pastāstot par tās smaržām, skaņām, garšu un faktūru.”

Jaunie videoklipi jau tika demonstrēti nule kā aizritējušajās starptautiskajās nozares izstādēs – „Vakantiebeurs” Nīderlandes pilsētā Utrehtā un „Matka” Somijas galvaspilsētā Helsinkos mūsu valsts nacionālajā stendā, un tie tiks izrādīti dažādos mārketinga pasākumos arī turpmāk.Liene Pīpkalēja uzsver: „Populārais teiciens – labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt! – mūsdienās ir daudz aktuālāks, nekā bijis jebkad agrāk. Pieci jaunie videoklipi ir lielisks mārketinga līdzeklis, kas lieti noderēs dažādos nozares publicitātes pasākumos.”Nozarē strādājošie tiek aicināti TAVA mājaslapā http://tava.gov.lv/lv/latvijas-regionu-video brīvi lejupielādēt jaunos videoklipus, lai popularizētu Latvijas tūrismu un tā piedāvājumu.

Videoklipi tapuši TAVA sadarbībā ar uzņēmumu  „Magnafield”. Šobrīd tie ieskaņoti angļu valodā, bet būs arī titri latviešu, vācu un krievu valodā.Novadu videoklipi izveidoti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Zemgale (Southern Latvia) from LTDA on Vimeo.


Sea from LTDA on Vimeo.

Kurzeme (Western Latvia) from LTDA on Vimeo.

Latgale (Eastern Latvia) from LTDA on Vimeo.

Vidzeme (Northern Latvia) from LTDA on Vimeo.


Savukārt no 23. – 25.janvārim Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisināsies starptautiskā tūrisma izstāde “Adventur 2015”. Uz izstādi dosies arī Jelgavas reģionālā tūrisma centra (JRTC) pārstāvji, lai Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) Latvijas stendā un atsevišķā Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada stendā prezentētu tūrisma piedāvājumu Jelgavas pusē.

JRTC izstādes apmeklētājiem sniegs informāciju par tūrisma un atpūtas iespējām Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Ir sagatavoti tūrisma materiāli lietuviešu valodā – tūrisma avīze un buklets par tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē. Interesentiem tiks piedāvāti izdales materiāli arī krievu un angļu valodās – zīmētā Jelgavas karte, velomaršrutu karte un ceļvedis, tūrisma objektu informatīvie materiāli u.c. JRTC stendā būs pieejama informācija arī par plānotajiem pasākumiem pilsētā, kas šogad paredzēti īpaši svinīgi, jo Jelgavas pilsēta svin 750 gadu jubileju. Tuvojoties Ledus skulptūru festivālam Jelgavā, interesenti varēs uzzināt vairāk par pasākuma norisi un tūrisma iespējām festivāla laikā. Izstādes laikā JRTC pārstāvji tiksies arī ar vairākiem Lietuvas tūroperatoriem, lai prezentētu Jelgavas tūrisma piedāvājumu un pārrunātu iespējas organizēt grupu ekskursijas uz Jelgavu un tās apkārtni.

Šis ir pirmais gads, kad JRTC ārzemju tūrisma izstādēs piedalās ne tikai kopīgajā Latvijas TAVA stendā, bet arī individuālajā. Tā ir iespēja īpaši izcelt Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada tūrisma piedāvājumu mūsu kaimiņiem. Stends izveidots ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” atbalstu. JRTC stenda ievērojamākais objekts ir 65 collu skārienjūtīgs ekrāns ar interaktīvu karti, kurā stenda apmeklētāji varēs iegūt informāciju par apskates objektiem Jelgavā un tās apkārtnē, kā arī nosūtīt elektronisko pastkarti ar Jelgavas ainavām. Interesentiem būs iespēja griezt laimes ratu un, atbildot pareizi uz jautājumu, laimēt suvenīrus ar Jelgavas simboliku, ielūgumus uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni un Ledus skulptūru festivālu. 

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ar atsevišķu stendu šogad piedalīsies arī tūrisma izstādē “Tourest” Tallinā (Igaunija), bet TAVA Latvijas stendā - izstādē „Mitt” Maskavā (Krievija).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas