Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši aicināti pieteikties Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvai

Lai ES mērogā iepazīstinātu ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi, jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem aicināti pieteikties šī gada Kārļa Lielā balvai.

Visiem 28 valstu uzvarētājiem būs iespēja ar savu projektu iepazīstināt plašu starptautisku auditoriju, bet trīs labākie Eiropas projekti iegūs arī naudas balvu, kas šogad ir lielāka nekā iepriekš: labākā projekta autors saņems 7000 eiro, otro vietu ieguvušais – 5000 eiro, bet trešo – 2500 eiro, informē Eiropas Parlamenta pārstāve Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Trīs labāko projektu pārstāvji 2017. gada rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā. Savukārt visu 28 ES valstu izvirzīto projektu pārstāvji 2017. gada maijā tiks uzaicināti doties četru dienu ceļojumā uz Āheni Vācijā, lai piedalītos apbalvošanas ceremonijā.

Pieteikties Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam var līdz 30. janvārim. Te pieejama informācija par balvu, pieteikšanās anketa, konkursa nolikums, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes: http://www.charlemagneyouthprize.eu/lv/new_form.html

Kārļa Lielā balvu 2008. gadā iedibināja Eiropas Parlaments un Āhenes Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds. 2017. gadā balva tiks pasniegta jau 10. reizi.

2016. gadā konkursā pirmo vietu izcīnīja Itālijas projekts bēgļu integrācijas atbalstam «InteGREAT», iedrošinot iesaistīties jauniešus no visas Eiropas. «InteGREAT» projektu izstrādāja AIESEC. Tas apvieno brīvprātīgos starptautiskā līmenī, vietējās NVO un kopienas. AIESEC ir starptautiska platforma studentiem un nesenajiem absolventiem ar mērķi izzināt un attīstīt savu potenciālu, kas varētu pozitīvi ietekmēt sabiedrību. Otro vietu ieguva Grieķijas studentu projekts «Meklējot Kārli Lielo». Tā ir planšetdatoriem paredzēta spēle par Kārli Lielo. Trešo vietu izcīnīja Lielbritānijas projekts «Jaunatnes Eiropadome» par starptautisku ikgadēju konferenci, kas apvieno jauniešus, kuri dedzīgi iestājas par ES nākotni. Tās mērķis ir sniegt ieguldījumu Eiropas līmeņa politikas veidošanā.

Par mūsu valsts uzvarētāju pērn Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzina Liepājas Bērnu un jaunatnes centra «Jauniešu māja» īstenoto jauniešu apmaiņas projektu «E-poss», kas pulcēja 40 jauniešus no Portugāles, Itālijas, Rumānijas un Latvijas, un tā mērķis bija veicināt jauniešu aktīvu līdzdalību, izmantojot neformālas izglītības metodes: mācoties citam no cita, iepazīt Eiropas kultūras daudzveidību, saskatīt tajā vienojošo un izstrādāt vēstījumu – Eiropas eposu digitālā formātā.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas veicina sapratni Eiropā un visā pasaulē, veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Katru gadu žūrija 28 ES dalībvalstīs nosaka nacionālo uzvarētāju. Pēc tam tos vērtē Eiropas žūrija – trīs labākie projekti saņem naudas balvu un iespēju prezentēt projektu starptautiskai auditorijai.

Jautājumu gadījumā var sazināties ar konkursa sekretariātu: ECYP2017@ep.europa.eu


Foto: baltutautas.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas