Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauno velosipēdistu trešās kārtas sacensībās pirmā vieta Dobeles 1.vidusskolai (FOTO)

14.aprīlī Dobelē norisinājās jau trešais no 32 CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posmiem. Tajās pārliecinošu uzvaru izcīnīja Dobeles 1.vidusskolas komanda ar nosaukumu „MTB”, kuras sastāvā bija Ritvars Putra, Alvis Celmiņš, Kristers Ozoliņš, Adriana Nikola Smirnova, Kristiāna Fomičeva, Rēzija Una Grīnblata un skolotāja Danute Balčūne. 

„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” pirmās kārtas trešajās sacensībās piedalījās sešas komandas no Dobeles pilsētas un novada izglītības iestādēm: no Dobeles sākumskolas piedalījās trīs komandas, no Penkules pamatskolas – divas, bet Dobeles 1.vidusskolu pārstāvēja viena. Pārliecinošu uzvaru šoreiz izcīnīja komanda „MTB” no Dobeles 1.vidusskolas, iegūstot 306 punktus. Šī komanda arī automātiski iekļūst otrajā kārtā un turpina cīņu par galveno balvu – dalību Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Austrijā no 3. līdz 6.septembrim.

15.aprīlī CSDD sacensības norisinājās arī Jelgavas 4.sākumskolā (rezultāti un foto – ceturtdienas «Zemgales Ziņās»). Sacensībās piedalījās 10 komandu no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadiem. Pirmās kārtas reģionālās sacensības 32 dažādās Latvijas pilsētās norisināsies līdz pat 27.maijam, un tajās var pieteikties 2003.–2005.gadā dzimušie skolēni. 

CSDD jau 22.gadu organizē Latvijas skolēniem īpašas sacensības, kuru mērķis ir uzlabot zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā. Visiem dalībniekiem būs jādemonstrē savas teorētiskās un praktiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmo palīdzību, jāpārzina velosipēda tehniskā uzbūve, kā arī jāveic dažādi praktiskie uzdevumi velosipēda vadīšanā.

Kā ierasts, sacensības norisināsies trīs kārtās, pirmās no tām, kopskaitā – 32, notiks dažādos Latvijas reģionos līdz 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi. Šo sacensību Vislatvijas maratons sākās 10.aprīlī. 

Tuvākie mači:

ceturtdien, 16.aprīlī, pulksten 11, CSDD Talsu nodaļā, kur aicinātas piedalīties komandas no Dundagas, Rojas un Talsu novadu skolām;
trešdien, 22.aprīlī, pulksten 11, Kuldīgas sporta manēžā,
kur aicinātas piedalīties komandas no Alsungas, Kuldīgas un Skrundas novadu skolām;
ceturtdien, 23.aprīlī, pulksten 11, CSDD Jēkabpils nodaļā,
kur aicinātas piedalīsies komandas no Aknīstes, Salas, Jēkabpils, Viesītes un Krustpils novadu, kā arī no Jēkabpils pilsētas skolām. 
piektdien, 24.aprīlī, pulksten 11, Skrīveros
, A.Upīša vidusskolā, kur piedalīties aicinātas Neretas, Jaunjelgavas, Pļaviņu, Kokneses, Aizkraukles un Skrīveru novadu izglītības iestādes.
Sestdien, 25.aprīlī, pulksten 11, CSDD Daugavpils nodaļā
, piedalīties aicinātas Daugavpils un Ilūkstes novada, kā arī Daugavpils pilsētas skolu komandas. 

Sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls – paredzēts no 5. līdz 6.jūnijam, un tajā piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās un kurās ir trīs puiši un trīs meitenes.

Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3. līdz 6.septembrim. Tajā startēs Latvijas fināla uzvarētājkomanda, pretendējot arī uz labākās komandas titulu visā Eiropā.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.–2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa.

Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo, un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības rīko biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas