Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunos kvalitātes kritērijus spējuši izpildīt 96% ģimenes ārstu prakšu

No 1315 ģimenes ārstu praksēm 1250 jeb aptuveni 96% spējušas izpildīt visus vai daļu no jaunajiem ģimenes ārstu praksēm noteiktajiem kvalitātes kritērijiem, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Minētās ārstu prakses saņems "kvalitātes naudu", kas veido 9% no ārsta pamatmaksājuma jeb kapitācijas naudas. Kvalitātes naudas apmērs katrai praksei variē atkarībā no izpildīto kritēriju daudzuma un prakses lieluma. Vidējā šogad izmaksātā kvalitātes nauda ārstiem ir 355 eiro.

Ārstu prakses, kas nav spējušas izpildīt nevienu kvalitātes kritēriju, nesaņems neko.

NVD pirmo reizi veicis ģimenes ārstu prakšu gada darbības novērtējumu pēc jaunajiem kvalitātes kritērijiem. NVD atgādina, ka tie stājās spēkā 2013.gada 1.janvārī un ieviesti ar mērķi uzlabot pacientu profilaksi un aprūpi ģimenes ārstu praksēs.

Kā aģentūru LETA informēja dienesta speciālisti, tika vērtētas tikai tās prakses, kas sniedz valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ģimenes ārstiem ir nosūtīti novērtēšanas rezultāti un pārskaitīti maksājumi par gada darba kvalitāti.

NVD arī atgādina, ka ikgadējais kvalitātes maksājums ir līdzekļi, kurus ģimenes ārsti saņem papildus valsts finansējumam prakses darbības nodrošināšanai un valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas