Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā bezdarba līmenis – joprojām zem vidējā valstī 2

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī saglabājas nemainīgs un jūlija beigās tas bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapā pieejamā informācija.

Šāds bezdarba līmenis bijis arī maijā un jūnijā.

Jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 80 688 bezdarbnieki, bet jūlija beigās - 80 671 bezdarbnieki. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 17 cilvēkiem.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā bija Rīgas reģionā - 5,4%, bet augstākais Latgales reģionā - 18,5%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 10,9%, Vidzemē - 9,4% un Zemgalē - 8,1%.

Salīdzinot ar jūniju, bezdarba līmenis samazinājies Latgalē un Zemgalē, bet Rīgā tas pieaudzis par 0,1 procentpunktiem. Šis rādītājs nemainīgs saglabājies Kurzemē un Vidzemē.

Rīgā bezdarba līmenis jūlijā bija 5,1%, Jūrmalā - 5,8%, Valmierā - 6,1%, Jelgavā - 6,9%, Ventspilī - 7,3%, Jēkabpilī - 9,6%, Daugavpilī - 10,8%, Liepājā - 12%, Rēzeknē - 15,8%.

Salīdzinot ar jūliju, Rīgā bezdarbs pieaudzis par 0,1 procentpunktiem, bet Liepājā - par 0,2 procentpunktiem. Pārējās pilsētās bezdarba līmenis ir samazinājies vai palicis iepriekšējā mēneša līmenī.

NVA datu bāzē jūlija beigās bija 6448 brīvās darba vietas. Savukārt aģentūras aktīvajos nodarbinātības pasākumos jūlijā piedalījās 18 783 bezdarbnieki.

Tāpat 3973 bezdarbnieki jūlijā iekārtojās pastāvīgā darbā.

Jau ziņots, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā jūnijā bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Tāds pats rādītājs bijis arī maijā, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī. Savukārt aprīlī, salīdzinot ar martu, bezdarba līmenis samazinājās vēl par 0,4 procentpunktiem.

Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

HVZ

Tas jau normāli. Jo Jelgavā pieņemsim metālapstrādes jomā algas nekādas. Ja ko gribi nopelnīt dabū strādāt n tās stundas. Tāpēc labāk sēž mājās lai valsts maksā.

pirms 4 gadiem, 2015.08.19 12:17

Oi

Stulbs pētījums! Visi zina, ka vairāk par 90 % jelgavnieku nestrādā Jelgavā. Viņi brauc uz Rīgu, kur atņem darbavietas rīdziniekiem. Jelgavā darba NAV!!!

pirms 4 gadiem, 2015.08.20 06:55

Latvijas ziņas