Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā «iepirks» 35 aukles uzņēmumu darbiniekiem ar nestandarta darba grafiku (FOTO) 5

Jelgava ir to vēl divu pašvaldību vidū, kas iesaistījusies Labklājības ministrijas (LM) projektā, kura viens no mērķiem ir radīt ilgtermiņā funkcionējošu modeli elastīgu bērnu aprūpes pakalpojumu subsidēšanai un attīstīšanai. Tas varētu kļūt liels atspaids mazu bērnu vecākiem, kuri strādā vakaros, naktīs un brīvdienās, kā arī pašiem uzņēmējiem, kas tādējādi iegūtu produktīvāku un ar dzīvi apmierinātāku darbinieku, cer projekta ieviesēji.

«Šo projektu uzskatām par ļoti vērtīgu un esam gatavi visos nepieciešamos veidos sadarboties ar uzņēmējiem, kuri piedalīsies šajā elastīgajā bērnu uzraudzības pakalpojumu nodrošināšanā. Nereti mūsu klienti ir trūcīgi, kuriem viens no šķēršļiem iekļauties darba tirgū ir tāds, ka darba laikā nav kas pieskata bērnu. Īpaši, ja viņu audzina viens no vecākiem, kas ir diezgan izteikta mūsdienu realitāte,» atzīst Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne.

Projekta, kura kopējais budžets ir vairāk nekā miljons eiro (80 procentu līdzfinansē ES ar Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas starpniecību, pārējo – Latvijas valsts), laikā līdz nākamā gada martam paredzēts ne tikai Jelgavā, bet arī Valmierā un Rīgā atlasīt uzņēmumus ar nestandarta darba grafiku, kuros konsultantu vadībā tiks spriests, kā efektīvāk organizēt bērnu uzraudzības pakalpojumus savu darbinieku atvasēm, saņemot līdzfinansējumu no projekta līdzekļiem. 

Tāpat tiks izvēlēti paši šo uzņēmumu darbinieki, kuriem darba laikā – vakaros, naktīs vai brīvdienās – nav kur atstāt savus bērnus (līdz septiņu gadu vecumam). Viņu uzraudzīšanai paredzēts algot sertificētas auklītes. Plānots, ka Jelgavā būs 35 «iepirktās» aukles, kas pēc vajadzības (mājās, pašvaldības vai uzņēmuma telpās) parūpēsies par kopumā 150 darbinieku bērniem (līdz 20 stundām nedēļā). Pirmajos četros mēnešos šā pakalpojuma nodrošināšanai būs pie­ejams projekta finansējums pilnā apmērā, bet pēc tam sešus mēnešus tas pakāpeniski saruks līdz 80 un 60 procentiem, sagaidot pašu uzņēmumu, darbinieku un pašvaldību iesaistīšanos. Jāpiebilst, ka projekta gaitā no Jelgavas paredzēts izraudzīt divus līdz četrus darba devējus ar nestandarta darba grafiku. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 6.novembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

egle1

Vispār žēl gan, ka tikai no Jelgavas darba devējiem tiks izraudzīti. Puse no Jelgavā dzīvojošajiem strādā Rīgā, mums arī pagrūti tikt līdz 19 Jelgavā. Bet labi, ka tiekam. Toties mūsu bērniem liegti pulciņi, kas ir ārpus bērnudārziem, jo nevaram izvadāt. nepaspējam vienkārši.

pirms 3 gadiem, 2015.11.06 12:00

peka

Bet šis projekts tiks īstenots arī Rīgā.

pirms 3 gadiem, 2015.11.06 12:13

Zuze

Pekai - aukle ir vajadzīga bērnam Jelgavā, nevis strādājošajam Rīgā

pirms 3 gadiem, 2015.11.06 15:26

egle1

Nu tāpēc jau nebrīnos, ka ja tādas Pekas sēž Domē, tad viņas vispār neiebrauc, par ko runa. No otras puses, re, dobelniekiem vēl grūtāk, tie vispār no mājas 6 rītā izbrauc un pusastoņos vakaros atkapaļ.

pirms 3 gadiem, 2015.11.06 16:37

Essa

Hmmm, varbūt ērtāk, lētāk utt. būtu atvērt diennakts grupiņas bērnudārzos/ā?

pirms 3 gadiem, 2015.11.07 10:33

Latvijas ziņas