Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Reģionālā vides pārvalde: Pagaidām nav bažu par zemo ūdens līmeni upēs

Latvijas upju zemais ūdens līmenis, īpaši attiecībā uz Zemgales upēm, pagaidām nerada bažas vides uzraugiem, informē Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Viņš skaidro, ka, kaut arī palos, kad iet ledus, upes parasti iztīrās, pēc patlaban novērotajām līmeņa svārstībām un laika apstākļu prognozēm, nav pamata bažām, ka zemais ūdens līmenis varētu kaitēt upēm un videi, jo tas mainās un bieži vairākkārtējas līmeņa celšanos rada lietus periodi.

«Upēs līmenis ir zems, taču nevarētu teikt, ka tas būtu kritiski zems. Pēdējās dienās nokrišņu ietekmē ir novērota arī līmeņa paaugstināšanās, tāpat vēl tiek prognozētas vairākas lietainas dienas. Arī zivju resursu novērotāji nav pauduši bažas,» skaidro Verbelis.

Viņš brīdina, ka spriež savas un savu kolēģu kompetences robežās, taču detalizētāku analīzi par pavasari bez plūdiem esot jāprasa atbilstošo institūciju pētniekiem.

Jelgavas Reģionālajā vides pārvaldē speciālisti pagaidām nedomā, ka būtu būtiski kavēta upju iztīrīšanās, un nav novērojama graujoša ietekme uz upēm un upju biotopu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas