Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas seniori var pagūt pieteikties «Pieslēdzies, Latvija!» datorapmācībām

Bezmaksas datora un interneta prasmju apguvei joprojām aicināti pieteikties Jelgavas seniori no 50 gadu vecuma, tomēr interesentiem ar lēmuma pieņemšanu ieteicams nekavēties, jo šobrīd uz 100 vietām jau ir pieteikušies teju 80 dalībnieku. 

Reģistrēties sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! kursiem iespējams, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000822 katru darba dienu no 9 līdz 13. 

„Jaunajā Pieslēdzies, Latvija! sezonā pieņemt datora un jauno tehnoloģiju izaicinājumu pieteikušies jau teju 1600 Latvijas senioru. Eiropas Savienības dati apliecina – jau tuvāko gadu laikā 90% darbavietu būs nepieciešamas digitālās zināšanas. Tādēļ priecājamies redzēt, ka gandrīz katrs ceturtais iniciatīvas dalībnieks ir pirmspensijas vecumā, un iegūtās prasmes cels viņu kvalifikāciju,” skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Iepriekšējo trīs gadu laikā Jelgavā jaunas iemaņas apguvuši vairāk nekā 2000 interesentu, un arī šogad seniori pēc piecdesmit gadu vecuma var izvēlēties apgūt vienu vai vairākus no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši iepriekšējai pieredzei un prasmēm. 

Šogad ir papildināta arī mācību programma gan iekļaujot papildu tēmas, gan piedāvājot jaunus praktiskus vingrinājumus. Pirmais apmācību līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.

Katrā no reģionu pilsētām – Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs – mācības tiks nodrošinātas 100 dalībniekiem, un tās notiks skolu datorklasēs.

Interesanti, ka pērn no visiem 1399 Zemgales reģiona senioriem gandrīz puse – 648 – datorprasmes apguva tieši Jelgavā.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 28 tūkstoši senioru. Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā.

Šī iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu – to atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas