Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāda skola tīši nopludinājusi matemātikas eksāmena uzdevumus

Kāda izglītības iestāde tīši nopludinājusi 9. klašu matemātikas eksāmena uzdevumus, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Valsts pārbaudījums 9. klasēm matemātikā notika vakar. Lai gan VISC joprojām nav saņēmis oficiālu iesniegumu par pārkāpumu eksāmena norisē, esot zināms, ka aptuveni divas stundas pirms eksāmena sākuma tika nopludināti eksāmena uzdevumi. To, kura eksāmena daļa tikusi nopludināta, VISC patlaban nezinot.

VISC skaidroja, ka pirms eksāmena sākuma uzdevumi tikuši nobildēti un bildes – izplatītas. Centrā uzsvēra, ka eksāmenu nopludināja izglītības iestādē. Eksāmena darbs lejupielādei skolās īpašā sistēmā pieejams jau no pulksten 8, savukārt eksāmena sākums bija pulksten 10. Kādu brīdi eksāmena dienā uzdevumi cirkulējuši arī sociālajā tīklā "Twitter".

VISC vadītājs Guntars Catlaks aģentūrai LETA apstiprināja, ka eksāmena uzdevumi nopludināti kādā izglītības iestādē ar krievu mācību valodu.

VISC, reaģējot uz saņemto informāciju, par to ziņoja Valsts policijai, kas jau izmeklē arī latviešu valodas centralizētā eksāmena trešās daļas noplūdi. Matemātikas eksāmena kontekstā iekšējā pārbaude VISC nenotiks, jo te esot skaidrs, ka eksāmens "tīši nopludināts no izglītības iestādes".

VISC vadītājs teica, ka notikušais ir skolas vadības atbildība – vai nu skolas vadība pati ir nopludinājusi eksāmena uzdevumus, vai arī rīkojusies bezatbildīgi, pieļaujot, ka telpā, kurā atrodas eksāmena darbi, ienākušas nepiederošas personas.

Uz jautājumu par to, vai skolēniem nāksies eksāmenu pārkārtot, VISC norādīja, ka skolēniem skolas vadības veikto pārkāpumu dēļ nebūs jācieš. Savukārt iespējamie sodi personām, kas eksāmenu nopludināja, ir Valsts policijas kompetences jautājums.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA teica, ka policija šobrīd gaida, kad atbildīgā iestāde vērsīsies ar iesniegumu, lai policija varētu sākt izmeklēšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas