Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņš beidzas pirmdien

Pašvaldība atgādina, ka šogad pēdējais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) ceturkšņa nomaksas datums ir 17. novembris, un iedzīvotājus aicina nekavēties ar nodokļa maksājumiem – pretējā gadījumā tiks aprēķināta nokavējuma nauda un parāds būs piedzenams bezstrīda kārtībā.
 
NĪN par zemi un mājokli aprēķina uz gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos: 2014. gadā nodokļa maksāšanas termiņi noteikti 31. marts, 15. maijs, 15. augusts un 17. novembris, tādējādi 17. novembris, ir pēdējais termiņš, līdz kuram jāveic kārtējais ceturkšņa maksājums. Jāatgādina, ka saskaņā ar likumu „Par nodokļiem un nodevām” par nodokļa samaksas termiņa nokavējumu nodokļa maksātājam tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu. Noteiktajā laikā nenomaksātais nodoklis un nokavējuma nauda saskaņā ar pašvaldības lēmumu ir piedzenama bezstrīda kārtībā, vēršot piedziņu uz nodokļa maksātāja naudas līdzekļiem, kustamo mantu un nekustamo īpašumu. Un šajā gadījumā nodokļa maksātājam ir jārēķinās ar to, ka viņam papildus NĪN un nokavējuma naudai būs vēl jāsedz arī ar piedziņas izpildi saistītās izmaksas, jo saskaņā ar likumu par nodokļa pilnīgu nomaksāšanu noteiktajā laikā ir atbildīgs NĪN maksātājs. 

Finanšu nodaļa vienlaicīgi arī pateicas visiem tiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem, kuri godprātīgi un savlaicīgi veic nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus, tādejādi izpildot gan likumdošanā noteiktās saistības, gan sekmējot pašvaldības noteikto funkciju, piemēram, pilsētas teritorijas labiekārtošana, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšana, sociālās palīdzības sniegšana, veselības un izglītības pieejamības iedzīvotājiem, izpildes nodrošināšanu, jo nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi ir pašvaldības budžeta sastāvdaļa. 

Tā kā strauji tuvojas gada noslēgums, tad Finanšu nodaļa atgādina, ka likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” ir paredzēta normā, kas nosaka, ka NĪN maksātājam – juridiskai personai – ir pienākums no NĪN maksāšanas pienākuma rašanās brīža turpmākai saziņai ar nodokļu administrāciju paziņot pašvaldībai savu elektroniskā pasta adresi. Lai arī obligātais pienākums likumā deklarēt savu e-pasta adresi ir noteikts juridiskajām personām, arī fiziskās personās tiek aicinātas paziņot savu e-pasta adresi, lai turpmāk NĪN maksāšanas paziņojumus saņemtu elektroniskā veidā. 

Ērtākais veids kā pieteikties elektronisko dokumentu saņemšanai uz e-pastu, kā arī atgādinājumam īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN nomaksas termiņu, ir portālā www.epakalpojumi.lv (sadaļā "Nekustamais īpašums", pakalpojums "E-dokumentu iesniegums". Iesniegumu var arī sūtīt pa pastu vai iesniegt klātienē Klientu apkalpošanas centrā, Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001 vai nosūtīt elektroniski parakstītu iesniegumu uz e-pasta adresi: dome@dome.jelgava.lv.

Portālā www.epakalpojumi.lv var arī veikt ērtu un drošu NĪN apmaksu, jo tur maksātājam automātiski parādās visa nepieciešamā informācija. Taču to var izdarīt arī Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes norēķinu punktos vai bankā.

Jautājumus par NĪN, parāda summas un nokavējuma naudas apmēru var arī precizēt Jelgavas pilsētas domes Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 106., 107., un 108. kabinetā, vai pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596, 63005552, 63005550. 

Finanšu nodaļa arī vienlaikus vērš uzmanību, ka pamatojoties uz likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteikto deleģējumu, pašvaldība 25.09.2014. ir pieņēmusi saistošos noteikumus Nr.14-20 “Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošana Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā”, kuros tostarp noteikts, ka būvēm, kuru būvniecībā būs pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums, ar nākamo mēnesi pēc būvniecības termiņa izbeigšanās līdz mēnesim, kad parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā, tiks noteikta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3 procentu apmērā no lielākās kadastrālās vērtības (būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības). Tas savukārt nozīmē, ka par tām būvēm, kuru būvniecībai izsniegto būvatļauju termiņš būs beidzies un būves likumdošanā paredzētajā kārtībā nebūs nodotas ekspluatācijā būs piemērojama paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3 procentu apmērā no lielākās kadastrālās vērtības (būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības) līdz būves nodošanai ekspluatācijā.

Jelgavas pilsētas pašvaldība, lai dotu pārejas periodu un laiku, aicina iedzīvotājus sakārtot ar nekustamo īpašumu saistīto dokumentāciju un reģistrēt valsts kadastra informācijas sistēmā uzbūvētās ēkas, kā arī ēkas, kuru būvniecība nav pabeigta.

Paaugstinātās likmes normu pašvaldībā NĪN aprēķinā sāks piemērot no 2016. gada 1.janvāra.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas