Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koalīcija konceptuāli vienojas par atbalstu priekšlikumam ļaut apturēt uzturēšanās atļauju piešķiršanu trešo valstu pilsoņiem 1

Koalīcija šodien konceptuāli vienojusies atbalstīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu dot valdībai tiesības uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu trešo valstu pilsoņiem.

Runa drīzāk būtu par tiesībām apturēt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu kādām pilsoņu grupām no trešajām valstīm, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Viņa pauda, ka nevienu konkrētu valsti nav paredzēts nosaukt.

VL-TB/LNNK pārstāvis deputāts Dzintars Rasnačs skaidroja, ka runa ir par atļauju piešķiršanas apturēšanu ne tikai saistībā ar nekustamā īpašuma iegādi, bet arī citos gadījumos.

Pašlaik plānots sagaidīt Tieslietu ministrijas sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju izstrādātos priekšlikumus. Vēlāk šis jautājums tiks virzīts kā Ministru kabineta lieta un pēc tam arī lemšanai Saeimā, norādīja Straujuma.

Vaicāta, kāpēc vispār nepārtraukt termiņuzturēšanās atļauju biznesu šajā ģeopolitiskajā situācijā, Ministru prezidente atsaucās uz Saeimas iepriekš pieņemto lēmumu un koalīcijas šodien panākto vienošanos.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pirms koalīcijas padomes sēdes noslēguma žurnālistiem norādīja, ka saistībā ar nacionālās drošības riskiem šāds deleģējums Ministru kabinetam būtu atbalstāms, taču jābūt ļoti precīziem par to, kas valdībai tieši tiks deleģēts.

Vaicāts saistībā ar iespēju Krievijas pilsoņiem liegt iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju, iekšlietu ministrs cita starpā norādīja: "Jābūt uzmanīgiem - ierakstot kādas noteiktas valsts pilsoņus šajā kategorijā, tas ir drauds valsts nacionālajai drošībai. Jābūt ļoti nopietnam izvērtējumam." Kozlovskis lūdzis šajā jautājumā izteikties arī ekspertiem.

Viņš piebilda, ka šajā gadījumā runa ir par starptautiskajām attiecībām, un pauda uzskatu, ka šo jautājumu nevajadzētu skatīt steidzamības kārtā.

Kā ziņots, nacionālās apvienības Saeimas frakcija 31.martā pieņēma lēmumu aicināt koalīcijas partnerus dot valdībai tiesības uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā.

VL-TB/LNNK frakcija iesniegusi Saeimā grozījumus Imigrācijas likumā, aģentūru LETA informēja partijas preses sekretāre Laila Ozoliņa.

VL-TB/LNNK iesniegtais priekšlikums paredz, ka Ministru kabinets "valsts apdraudējuma novēršanas un pārvarēšanas nolūkos var uz laiku līdz vienam gadam apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu vienas vai vairāku trešo valstu pilsoņiem". Apturēšana var tikt piemērota attiecībā uz termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu arī par nekustamā īpašuma iegādi. Priekšlikums arī paredz, ka vajadzības gadījumā termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas apturēšanu var pagarināt.

Kā ziņots, Saeimā vērtē otrreizējais caurlūkošanai nodotus grozījumus Imigrācijas likumā. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas atbalstītie priekšlikumi likuma grozījumiem paredz no 150 000 eiro līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma iegādes vērtību, par kuru piešķir termiņuzturēšanās atļauju.

Kopš 2010.gada 1.jūlija ir spēkā kārtība, ka Latvijā termiņuzturēšanās atļaujas var iegūt trešo valstu pilsoņi, kuri Rīgā, Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās iegādājušies vienu vai vairākus nekustamos īpašumus vismaz par 100 000 latu vai citur Latvijā par 50 000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

JUHANS

Malacis Normund ka Tev ir dūša atklāti paust savu viedokli!

pirms 5 gadiem, 2014.04.08 10:12

Latvijas ziņas