Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kokneses Likteņdārzā ar ozolu iemūžinās arī represēto jelgavnieku piemiņu

Lai turpinātu Likteņdārza kā dāvanas Latvijai 100. dzimšanas dienā izveidi, 9. augustā notiks jau sestā Latvijas Televīzijas un Kokneses fonda organizētā ziedojumu akcija «Top Latvijas Likteņdārzs!». Ar Latvijas pašvaldību atbalstu tiks turpināta arī Ozolu godasardzes izveide. Ozolus, iemūžinot politiski represēto piemiņu, stādīs Jelgavas, Babītes, Rīgas un Vecumnieku pašvaldību pārstāvji. Līdz ar to kopumā Ozolu godasardzē būs iestādīti 29 ozoli, «Ziņas» informēja Kokneses fonda pārstāvji.

Akcijas mērķis ir parādīt līdz šim Likteņdārzā paveikto un uzsvērt ikviena cilvēka iesaistes nozīmību dārzā vēl plānoto darbu īstenošanā. Ikviens tiek aicināts zvanīt pa ziedojumu tālruni 90006381, ar 1,42 eiro ziedojumu atbalstot ceļa uz Likteņdārzu – apmeklētāju autostāvvietas – izveidi. Ceļa tapšanā tiks izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku dāvinājums – 20. gadsimta trīsdesmitajos gados Latvijas iedzīvotāju ziedotie laukakmeņi karavīru laukumam, tādējādi apliecinot ziedojuma tradīciju pēctecību un nozīmi šodien. Stāvvietas projektu kā ziedojumu Likteņdārzam izstrādājuši a/s «Ceļuprojekts» un SIA «Aqua-Brambis».

Likteņdārzam veltītajā ikgadējā labdarības pasākumā – koncertā un izsolē – 17. jūnijā Gaismas pilī šim mērķim jau tika saziedoti gandrīz 30 000 eiro. 9. augustā ar LTV skatītāju un Likteņdārza draugu atbalstu šo summu iecerēts palielināt līdz 100 000 eiro, lai varētu sākt būvniecību.

Atbalstot Likteņdārza tapšanu Latvijai 100. dzimšanas dienā, 9. augustā LTV1 stundu pirms «Panorāmas» būs iespēja noskatīties profesionālā pūtēju orķestra «Rīga» (diriģents Mārtiņš Ozoliņš), solistu Kristīnes Zadovskas, Daumanta Kalniņa un Oskara Petrauska koncertu. Savukārt tiešraidē no Likteņdārza piedalīsies LTV konkursa «Radīti mūzikai» finālisti, diriģents Ints Teterovskis ar apvienoto kori, mūziķi Raimonds Tiguls, Oskars un Raimonds Petrauski, soliste Ieva Sutugova, dziedošais aktieris Mārcis Maņjakovs un citi. Akciju vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Arnis Blodons.

Akcijas dienā Likteņdārza amfiteātrī ar Latvijas pašvaldību atbalstu tiks turpināta arī Ozolu godasardzes izveide, kas tika aizsākta pērn LTV ziedojuma akcijas dienā. Ozolus, iemūžinot politiski represēto piemiņu, stādīs Babītes, Jelgavas, Rīgas un Vecumnieku pašvaldību pārstāvji. 

LTV pirmā ziedojumu akcija «Top Latvijas Likteņdārzs!» notika 2009. gadā. Akcijās saņemtie līdzekļi devuši būtisku ieguldījumu dārza tapšanā. 2009. gadā par skatītāju saziedoto naudu izbūvēts perimetrālais ceļš. 2010. un 2011. gadā dārza centrālajā daļā – amfiteātrī – pabeigti zemes darbi un izbūvēta vidusdaļa. 2012. gadā tapusi pirmā pastāvīgā Likteņdārza būve – skatu terase. 2013. gadā izveidots akmeņu krāvums «Sirmais saulriets».

Ikviens ir aicināts piedalīties Likteņdārza īstenošanā, gan iestādot koku, gan atvedot savu pelēko laukakmeni amfiteātrim, gan arī ziedojot bruģakmeni ar savu vārdu. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas