Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konferencē uzsver nepieciešamību izglītības reformu procesā atbalstīt skolotājus

Lai sekmīgāk īstenotu pārmaiņas izglītībā, nepieciešams sniegt atbalstu skolotājiem, šodien konferencē par jaunu vidējās izglītības modeli atzinuši nozares pārstāvji.

Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs uzsvēra, ka skolas vide un izglītības procesa organizācijai ir liela nozīme, turklāt procesa pamatā ir nosacījumi, ko veido skolotāji. Viņš skaidroja – neskatoties uz to, ka cilvēki ir dažādi, mācību procesa organizācija vienmēr mudina dalībniekus darīt to, kas ir vajadzīgs un svarīgs.

Direktors pauda, ka viņa skolā, kur ieviests modulārais princips, pārmaiņām bija nepieciešams skaidrojošais darbs gan pedagogiem, gan arī vecākiem, un tāpat bija jāmeklē varianti, kā integrēt un kā veidot priekšmetu sakarus. Alijevs atzina, ka ne visi skolotāji uzreiz bija gatavi pārmaiņām, tāpēc svarīgs ir skolotāju sagatavošanas un domāšanas maiņas jautājums.

Vienlaikus viņš gan uzsvēra, ka patlaban trūkstot pētījumu par skolu dažādību Latvijā, jo izglītības iestādes Latvijā ir atšķirīgas un ir ne tikai radošas un labas skolas. Viņaprāt, ir nepieciešams pētīt to, kas bremzē pārmaiņas un nedod iespēju straujāk attīstīties.

Arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS), paužot skeptisku skatījumu uz informācijas pieejamību reformu kontekstā, uzsvēra, ka nepieciešams rast instrumentus, ar kuru palīdzību motivēt skolotājus.

Rāviņš pauda, ka skolotāji ir satraukti un skolu direktoriem būs milzīga atbildība motivēt skolotājus. Viņš piekodināja, ka bez resursiem pedagogu motivēšanai to būs grūti izdarīt.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) atgādināja, ka skolu direktoriem pedagogu atalgojuma reformas rezultātā ir nodrošināts tā dēvētais direktoru fonds, no kura iespējams maksāt piemaksas tiem pedagogiem, kas kvalitatīvi veic savu darbu.

Tāpat ministrs uzsvēra, ka arī pilnveidotā pedagogu kvalitātes pakāpju sistēma ļaus labāk novērtēt pedagogus, tādējādi piešķirot piemaksas par kvalitatīvi paveiktu darbu.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas