Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievijas embargo radītie zaudējumi piensaimniekiem – vidēji 9 miljoni eiro mēnesī 11

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) aprēķini liecina, ka Krievijas embargo dēļ samazinātās piena iepirkuma cenas Latvijas piena ražotājiem – lauksaimniekiem – rada zaudējumus 7 līdz 9 miljonu eiro apmērā katru mēnesi, "Ziņām" pavēstīja LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Tomsone.
LLKC iepriekš veiktie aprēķini liecina, ka Latvijā piena ražošanas pašizmaksa ir vidēji 27 eiro centu par kg piena. Jāuzsver, ka šis ir vidējais rādītājs, jo piena pašizmaksa katrā saimniecībā ir atšķirīga un ir diapazonā no 22 līdz 35 eiro centiem par piena kg, atkarībā no saimniecības lieluma un darba efektivitātes. Taču piena iepirkuma cenas kritums no vidēji 27 eiro centiem par kg augustā uz vidēji 22 eiro centiem par kg oktobra sākumā iespaido katras piena saimniecības ekonomisko dzīvotspēju. LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: „Pagaidām neizskatās, ka situācija piena tirgū Latvijā ātri varētu uzlaboties, tādēļ varam teikt, ka šis ir izšķirošs brīdis nozares turpmākai eksistencei. Pie pašreizējām piena iepirkuma cenām saimniecības ilgāk par sešiem līdz desmit mēnešiem izvilkt nespēs. Ja situācija nemainīsies un nozarei netiks sniegta palīdzība, pastāv liela iespēja, ka daļa piena ražotāju likvidēs ganāmpulkus līdz nākamā gada ziemas periodam.”

Šobrīd izskanējusi neoficiāla informācija, ka Eiropas Komisija plāno piešķirt 20 miljonus eiro Krievijas embargo radīto zaudējumu kompensācijai Baltijas reģionam un Somijai. Šāda palīdzība vērtējama kā ļoti pieticīga. Turklāt pagaidām nav informācijas, kad, kam un kā šāds kompensācijas varētu tikt piešķirtas. M.Cimermanis: „Ir nesaprotama lēnā darbošanās uz ES "komandtiltiņa" un pilnīgi miglā tītie palīdzības mehānismi reāli krīzē cietušajām valstīm.”

Līdz šim palīdzību Latvijas piena ražotājiem sniegta tikai nacionālā līmenī – piešķirti seši miljoni eiro ciltsdarbam piena lopkopībā, sedzot līdz 70% jeb līdz 46 eiro no izmaksām, kas saistītas ar šķirnes govs produktivitātes kontroles testiem. Šodien valdība vērtē vēl 7,9 miljonu eiro liela finansējuma piešķiršana ciltsdarba maksājumiem.


FOTO: "Ziņu" arhīvs

Pievieno komentāru

Komentāri 11

zemnieks

Krievija mums neko nevar nodarīt ! To mums nodarīja mūs pašu valdiba !

pirms 4 gadiem, 2014.10.29 16:30

Resnais

Interesanti, kāpēc vainīga Krievija, ja Lielākais Latvijas piena produktu eksporta tirgus ir ES valstis ar 94% īpatsvaru, turklāt uz Lietuvu pērn eksportēts 81% visa piena produktu eksporta apjoma, tā raksta NRA

pirms 4 gadiem, 2014.10.29 17:58

mhh

A bet forši ta visu novelt uz Krieviju un cerēt uz kompensācijām. Neviens tak neies atzīt savas kļūdas.

pirms 4 gadiem, 2014.10.29 18:42

Annele

Da joptva. , Resnais, bet leiši tad uz kurieni sūtija?!

pirms 4 gadiem, 2014.10.29 19:34

s

Kad maziņš pasūta ***s kādu lielāku, parasti cieš pats sūtītājs...

pirms 4 gadiem, 2014.10.29 18:53

membrāns

man poveris,es pienu dzeru tad,kad nav alus...

pirms 4 gadiem, 2014.10.29 22:05

jānis

štrunts ar visiem miljoniem toties mēs esam diženi vareni pa Ukrainu ha-ha-ha-hā

pirms 4 gadiem, 2014.10.30 07:44

nē nu protams

Labāk jau ielīst Dē Krievijai nekā pastāvēt par savām interesē.

pirms 4 gadiem, 2014.10.30 21:04

asdfgh

pashi vien vainiigi.... sen jau vajadzeeja pashiem savu piena pulvera fabiku uzraut un basta.

pirms 4 gadiem, 2014.10.30 18:31

membrāns

...nezinu gan ,neesu cara laikos dzīvojis,kad latviešu zemniekiem ,pušelniekiem,kalpiem bija 3-4-5-6 7...,jā arī viens bērns,kā gan viņi izdzīvoja...Stādi,sēj ar sieku,slauc tās trīs govis ar rokām,sūdus mēz no kūts ar saviem dēliem,stādi kartupeļus un novāc kopā ar KAIMIŅIEM-kā agrāk pirms 20 GADIEM.Ko,dēli nav? Kur tad palika Tavi SPIRTAMAZOĪDI ???Ja ir,tad kāpēc nepalīdz vecajam pirdējam,kas no datoriem neko nesajēdz?1970 g.wranglers džinsu bikses maksāja 120 rubļi,tagad 20 eiro,kas teiks ,ka tas ir dārgi...ej ārstēties...Jā,ir džinsi arī par 3 miljoniem dolāru ,bet neceļiet savu degunu pārāk augstu debesīs...Ej ,pajem kartupeļdakšu un noroc tos katupeļus kurus tu neesi paspējis norakt,jo biji aizdomājies par garīgām un globālām lietām .Lai Tev veicās,kolēģi zemniek,fermeri...

pirms 4 gadiem, 2014.11.03 23:04

membrāns

man patīk,kā tagad runā par mašīnām tie kuriem viņas vēl nav=AUDI ir sūcs,nekad to nepirkšu,OPEL -Ir 2reiz sūcs,ŠKODA-ir ...Prasu,kuru tad nu pirks ?Izrādās ,ka naudas nepietiek līdz nākamajai algai,bet kad būs daudz naudas ,tad kaut kādu SŪDA mašīnu vis nepirks ..

pirms 4 gadiem, 2014.11.03 23:18

Latvijas ziņas