Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kristīgā pasaule piemin Jēzus krustā sišanu

Šodien, Lielajā Piektdienā, kristīgā pasaule piemin Jēzus Kristus nāves, krustā sišanas dienu un reizē arī cilvēces grēku izpirkšanas dienu.

Baznīca šai dienā lasa Evaņģēliju par Kristus notiesāšanu un lūdzas par visiem - ticīgiem un neticīgiem. Pēc šī aizlūguma krustam tiek noņemts pārsegs un ticīgo priekšā atklājas Pestītāja tēls pie krusta.

Ticīgie nāk un, godinot Pestītāja nāves un ciešanu piemiņu, skūpsta krustā sistā kājas. Pēc tam seko svētās Komūnijas rits un procesija ar Vissvētāko Sakramentu uz "Kristus kapa" altāri. Šai altārī ziedos, un sveču gaismā ticīgie skata Jēzus tēlu (guļošu kapā) un virs tā - monstrancē Vissvētāko Sakramentu.

Katoļi Lielajā Piektdienā visā pasaulē iet Krusta ceļa 14 posmus, kas simbolizē Jēzus Kristus ceļu pretī nāvei. Lielajai Piektdienai raksturīga gavēšana un klusums.

Vispārpieņemtais Kristus krustā sišanas gads ir 33.gads, taču ir citi pieņēmumi, ka Kristus tika sists krustā 34.gadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas