Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laikraksts: Pēc atgriešanās no ārzemēm skolēniem nereti ir grūtības turpināt mācības; Jelgavā no ārzemēm atbraukuši desmit 4

Skolēni, kuru ģimenes atgriežas uz dzīvi Latvijā, nereti sastopas ar situāciju, ka ir grūti pielāgoties mācībām Latvijas skolās, jo mācību forma Latvijā var pat ļoti atšķirties no tās, kāda bijusi iepriekšējā mītnes zemē, šodien vēsta laikraksts «Diena».

Laikrakstā norādīts, ka skolas vadībai šādos gadījumos jāpiedāvā risinājums, piemēram, papildu konsultācijas un skolotāja palīga pakalpojumi, bet ne vienmēr tas tiek nodrošināts. Ir gadījumi, ka skolēnam jāpavada pat pusgads mājās, gaidot septembri, lai atkārtoti mācītos attiecīgajā klasē.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) datiem, Rīgā mācās 21 skolēns, Jūrmalā divi, Jēkabpilī četri, bet Jelgavā desmit skolēnu, kuri atgriezušies no ārzemēm. Statistikas par citām pilsētām un kopējo šādu bērnu skaitu ministrijai nav, jo skolu pienākumos nav šādu informāciju norādīt. Tomēr ir plānots no nākamā mācību gada to ieviest, vēsta laikraksts.

Pārsteigumu vecākiem var sagādāt situācija, ka bērnam Latvijā mācības jāturpina pāris klašu atpakaļ. Laikrakstā minēts nesens gadījums, kad vecāki skolēnu virzīja uz 4.klasi, bet pēc komisijas vērtējuma zēna zināšanas nebija pietiekamas, un puikam bija jāsāk atkārtoti mācīties 2.klasē.

Gadījumos, ja vecāki saskaras ar problēmām, vispirms tās jārisina, sadarbojoties ar pedagogiem un izglītības iestādes administrāciju.

Pērn un šogad gan nav saņemts neviens iesniegums par problēmām, kas radušās, bērniem atgriežoties no ārvalstīm Latvijas skolās, bet ir saņemti atsevišķi skolu direktoru lūgumi sniegt skaidrojumu par papildu atbalsta pasākumiem un nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

skolotāja

"Laikrakstā norādīts, ka skolas vadībai šādos gadījumos jāpiedāvā risinājums, piemēram, papildu konsultācijas un skolotāja palīga pakalpojumi...." -vai laikrakstā ir norādīts, kā direktori samaksās par šīm ekstrām?

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 12:12

domājot par skolām

labāk būtu neatgriezties... ;)

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 12:48

fakenheims

labak pabeigt skoli irija vai anglija jo tur ar to izglitibu vares talakt tikt a seit piemeram ar 4 vidusskolas 12 klasem vares staties bezdarbniekos vai labakaja gadijuma 10o latniekos

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 13:32

Nezinīte

Vai tad Latvijā ir tādi skolotāju palīgi? Un, ja ir, tad kurā skolā?
Fakenheim! (Vai kas tu tur slēpies) - Latvijā jau tikai skolēns vai students var atļauties nemācīties vai "plezīrēt - traucēt citiem" stundās! Tad nu brīnās, ka neko nav iemācījies! Ārzemēs tā nedrīkst, ja kas!!!

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 13:41

Latvijas ziņas