Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lange: Sliktie Latvijas ceļi autovadītājiem gadā izmaksā 500 miljonus latu 7

Sliktie Latvijas ceļi autovadītājiem gadā izmaksā 500 miljonus latu, šorīt intervijā Latvijas Radio izteicās pagājušajā nedēļā par VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) vadītāja pienākumu izpildītāju ieceltais Jānis Lange.

Viņš skaidroja, ka šādas izmaksas radot amortizācija, liekais degvielas patēriņš un nelietderīgi iztērētais laiks.Lange uzsvēra, ka finansējums ceļiem joprojām ir nepietiekams un ar katru gadu ceļu stāvoklis pasliktinās. Vidējais autoceļa vecums Latvijā esot 21 gads, bet gadā tiekot atjaunoti tikai 650 kilometri, kas esot krietni par maz.

LVC vadītājs darīja zināmu, ka šogad uzņēmumā ar prasībām par nekvalitatīvo ceļu dēļ nodarītajiem zaudējumiem saņemti 40 iesniegumi, tomēr neviena no prasībām pagaidām neesot apmierināta.

Lange pauda cerību, ka ceļi tomēr būs prioritāte, uzsverot, ka nepieciešams izveidot ilgtspējīgu ceļu finansēšanas modeli. LVC ir vērsies valdībā pēc papildus finansējuma tiltu remontam un uzņēmuma vadītājs cer, ka tiks sniegts atbalsts.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā LVC akcionāru sapulcē Satiksmes ministrija (SM) akceptējusi līdzšinējā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ivara Pāžes vēlmi mainīt darbu un par jauno uzņēmuma vadītāja pienākumu izpildītāju apstiprinājusi tā līdzšinējo valdes locekli Langi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ome

Pie brāļiem lietuviešiem ceļi kā galds,redzams ka tur rūpējas par saviem cilvēkiem,turpretī Latvijā visu dara,lai cilvēki pamestu Valsti!

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 08:52

omei

Lūdzu pamet valsti...tāpat tikai pukoties proti...

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 08:55

Lietuvā taisa par citām cenām

Autoceļu būves izmaksas eiro uz 1 kilometru
Poland - €9.6 million
Germany - €8.2 million
EU average is €10m for 1 km.
Netherlands - €50 million/1 km
Norway - €18 million/1 km
Austria - €12.87 million/1 km
Hungary - €11.87 million/1 km
Czech Republic - €8.86 million/1 km
Slovenia - €7.29 million/1 km
Lithuania - €4 million/1 km
Nezin, kāpēc, nebrīnos, ka tai statistikā Latviju neatradu vispār.

Tātad Lietuvā tērē 4 mil. EUR (ap 2,8 mil. latos) uz tikai 1 kilometru.
Paņemiet jebkuru vietējo projektu un salīdziniet! - lūk, būs arī atbilde vsiem jautājumiem.

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 16:54

Patiesība

Šī frāze ir jāpasaka katram LVC vadītājam. Tādas kā iesvētības, savādāk nepieņem kolektīvā. Atgādina pieklājības frāzi "kā tev iet?"

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 09:14

Arī patiesība

Un LVC saņem ministru iedalīto piķi, nevis to grābj no budžeta, cik grib, līdz ar to - ko gan citu viņš vispār spēj pateikt? Latvijas ceļu problēma vistiešākajā veidā ir finanšu ministrs, nevis satiksmes ministrs, kad beidzot aitas un auni to sapratīs?

pirms 6 gadiem, 2013.07.31 10:32

Ome

Gudrie cilvēki, paskaidrojiet man vecam cilvēkam - to ceļa posmu Rīga-Jelgava Igate taisa no jauna vai tikai remontē. Es domāju, ka tās ir divas dažādas izmaksas.

pirms 6 gadiem, 2013.08.01 11:07

Latvijas ziņas