Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvieši pārdzīvos visas elles ugunis» (FOTO)

Šajās augusta dienās daudziem atmiņā notikumi pirms 24 gadiem, kad Krievijā, uzvarot demokrātiem, izgāzās militārais pučs, bet Latvijā tika pasludināta valsts neatkarība un dibinājās Zemessardze. 21. augusta numurā «Ziņas» stāsta par jelgavnieku Arni Briedi, kas ir veiksmīgi izgājis Otrā pasaules kara ceļus un Zemessardzē nodienēja līdz 76 gadu vecumam.  

Četrdesmito gadu beigās Arnis Briedis iestājās Filipa Šveinika vadītajā Jelgavas mūzikas vidusskolā, kur viņš satika arī savu mūža draugu Birutu. Reiz gan Arnis kopā ar draugiem Ringoldu Ori un Gunāru Jankevicu sagādāja mūzikas skolas direktoram nepatikšanas. Proti, Gunārs kā solists, Ringolds kā ērģelnieks, bet Arnis kā ērģeļu plēšu minējs uzstājās Lieldienās Jāņa baznīcā. Kaut arī dievnama balkons, kur atradās trīs draugi, nebija tik viegli pārskatāms, kāds viņus bija partijas komitejā nosūdzējis. 

Arnis Briedis domā, ka vecums nav šķērslis dienestam Zemessardzē, ja vien to atļauj prāts un veselība. 60 gadu vecuma limits zemessargiem, viņaprāt, nav īsti pamatots.  

Par nākotni Arnis Briedis droši spriež, ka latvieši pārdzīvos elles ugunis, kuras redz pasaulē. Viņaprāt, Krievija piekāpsies Ukrainai. Vecais vīrs smejas par Krievijā notiekošo ārzemju preču iznīcināšanu. Arī drīz pēc kara Staļins aizliedzis džezu, saksofona un bungu spēli. Taču dzīve visu noliek savā kārtībā. 

Foto: Raitis Puriņš, Gaitis Grūtups un no personīgā albuma

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas