Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā sākas tuberkulozes profilakses nedēļa; informāciju šodien sniedz arī Jelgavā

No šodienas līdz 28.martam astoņās Latvijas pilsētās norisināsies tuberkulozes novēršanai veltīti pasākumi, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pasākumi tiek organizēti par godu Pasaules Tuberkulozes dienai, kas ik gadu tiek atzīmēta 24.martā.

Šodien SPKC HIV/AIDS konsultāciju kabinetā Rīgā, Klijānu ielā 7, no plkst.12 līdz 17, kā arī biedrībā "DIA+LOGS", Dzirnavu ielā 135, no plkst.10 līdz 18 varēs saņemt informāciju par tuberkulozes jautājumiem un veikt bezmaksas HIV eksprestestus. Konsultācijas varēs saņemt, arī zvanot uz tālruņiem "67298080" un "67243101".

Savukārt Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) telpās, Gaiziņā ielā 7, no plkst.12 līdz 15 būs iespējams veikt bezmaksas plaušu rentgenu Rīgas Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mobilajā busiņā.

Tāpat LSK Rīgas istabās varēs saņemt konsultācijas par tuberkulozi un veikt bezmaksas HIV eksprestestus. Turklāt visas nedēļas garumā varēs saņemt konsultācijas arī citos veselības jautājumus un noteikt svaru, auguma garumu, izmērīt asinsspiedienu, saņemt psiholoģisku atbalstu, kā arī informāciju par medicīnas pakalpojumu pieejamību dažādām sociālekonomiskām grupām.

Saņemt informāciju par tuberkulozi un veikt HIV eksprestestus šodien varēs arī Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā, kā arī Jēkabpilī - "Zemā sliekšņa punktā", HIV profilakses punktos Olainē un Jēkabpilī, un arī Jelgavā - Jelgavas Atkarību profilakses centrā.

Visu tuberkulozes dienai veltīto pasākumu kalendāru var aplūkot SPKC mājaslapā www.spkc.gov.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas