Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvijas dzelzceļš» modernizēs 16 staciju infrastruktūru; paaugstinātas platformas būs arī Jelgavā 9

Otrdien valdība atzina valsts akciju sabiedrības «Latvijas Dzelzceļš» (LDz) plānotā iepirkuma «Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija/Informatīvo un videonovērošanas sistēmu ierīkošana» atbilstību valsts interesēm. Lai paaugstinātu dzelzceļa pasažieru pārvadājumu kvalitāti un efektivitāti Rīgā un ārpus Rīgas, paredzama dzelzceļa publiskās infrastruktūras modernizācija 16 stacijās, informē Satiksmes ministrijas pārstāve Ilze Svikliņa. 

Tādējādi tiks nodrošināta dzelzceļa ilgtspējīgu darbība Rīgas pilsētas un piepilsētas sabiedriskā transporta sistēmā, kā arī vienlaikus samazināts apkārtējās vides piesārņojums.

Projekta gaitā paredzēta paaugstināto pasažieru platformu izbūve, kā arī informatīvo un drošības sistēmu ierīkošana stacijās «Zolitūde», «Imanta», «Babīte», «Bulduri», «Dzintari», «Vaivari», «Pumpuri», «Melluži», «Asari», «Lielupe», «Majori», «Dubulti», «Sloka», «Olaine», «Jelgava» un «Cukurfabrika». Projektā plānota projektēšana, būvniecība, informatīvo un videonovērošanas sistēmu projektēšana un ierīkošana izvēlētajās stacijās, kā arī darbu uzraudzība.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzskata, ka «vilcienu pārvadājumiem ir jākļūst par sabiedriskā transporta mugurkaulu». «Iecerētie projekti noteikti palielinās to pasažieru skaitu, kas izvēlēsies pārvietoties ar vilcienu. Peronu infrastruktūra iegūs mūsdienīgas aprises, būs ērtāka un pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,» saka ministrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

zita

Kad atjaunos Riga -Renge loti vajadziga cilvekiem pasazieru vilcienu

pirms 5 gadiem, 2014.01.28 15:03

DNS

Vai tad sliedes vēl nav nojauktas ?

pirms 5 gadiem, 2014.01.29 16:07

Greex

Tāds pašķidrs tas "sabiedriskā transporta mugurkauls" - brīvdienās, kad ļaudis arī daudz braukā apkārt, Jelgavas līnijā starp vilcieniem brīžiem intervāls pa pusotrai stundai un pat vairāk...

pirms 5 gadiem, 2014.01.28 15:29

vārds

Līdz tam laikam jāizšauj kļaiņojošie suņi un šakāļi. Citādi tie pa plakaniem peroniem varēs ieskriet vilcienos un apdraudēt mierīgos iedzīvotājus!

pirms 5 gadiem, 2014.01.28 15:39

koma

aizej labāk ieslēdz savu 3vai4kw vibratotoru un izplūsti savās perversajās darbībās ar pēcpusi, jo tūlīt piecels elektrības cenu un taviem perversajiem prieciņiem var naudas nepietikt.

pirms 5 gadiem, 2014.01.28 22:37

21. gadsimts, bet peroni, peroni....

Daudzus gadus ar vilcienu nebraucu, jo nevaru ierāpties. Trepes stāvas un vajag daudz spēka, lai sevi pievilktu pie rokas stieņa. Jā, peroni mums diži un nav domāti ne veciem, ne maziem bērniem ar ratiņiem, ne klibam, ne ar vienu kāju, ne ar vienu roku....

pirms 5 gadiem, 2014.01.28 18:23

Resnais

Vai fotogrāfam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dzelzceļa sliežu šķērsošanu šim nolūkam neparedzētās vietās? Stacijas ielā taču dežurē policisti, t.i. likumsargi.

pirms 5 gadiem, 2014.01.29 22:37

guntis

karš it kā beidzies jau labi sen it kā jau būtu laiks izveidot peronus un iekāpšanu vilcienos tā lai bez līdzcilvēku palīdzības to varētu izdarīt arī veci cilvēki māmiņas ar bērniem invalidi

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 09:42

kārlis

ak ta vēl būs ta jau drīzāk būs pastardiena vai pūcei aste ziedēs

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 09:45

Latvijas ziņas