Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Pasts iegādājies 200 jaunu velosipēdu, kas īpaši pielāgoti pasta sūtījumu piegādei 4

Latvijas Pasts iegādājies 200 jaunu un modernu velosipēdu, kuru uzbūve un funkcijas īpaši pielāgotas pasta sūtījumu transportēšanai dažādos laikapstākļos, ziņo uzņēmuma pārstāve Agija Tērauda. Ar velosipēdiem, kurus pasta piegādē atzinušas un izmanto arī citas Eiropas pasta iestādes, ikdienā pārvietosies pastnieki, kas apkalpo privātmāju rajonus pilsētās un lauku reģionos. 

Rūpējoties par darbinieku un transportlīdzekļu drošību, Latvijas Pasts velosipēdus reģistrējis Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), pēc kuras datiem, šis ir lielākais vienas juridiskas personas vienlaikus reģistrēto velosipēdu skaits.

Latvijas Pastā pasta sūtījumu un preses izdevumu piegādi ar velosipēdiem ik dienas veic ap 200 pastnieku, kuru apkalpes teritorija galvenokārt ir privātmāju rajoni gan pilsētās, gan lauku reģionos. Teritorijās, kur adresātu pastkastītes atrodas netālu cita no citas, velosipēds ir efektīvākais sūtījumu piegādes līdzeklis, un šādu piegādes modeli izmanto pasta iestādes Igaunijā, Dānijā, Vācijā, kā arī citviet pasaulē. 

Jauni un moderni velosipēdi pirkti, jo iepriekš – 2004. un 2006.gadā – iegādātie velosipēdi intensīvās slodzes rezultātā jau nolietoti, nespējot pilnībā nodrošināt ne pastnieka komfortu, ne arī nepieciešamās piegādes funkcijas.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs uzsver: «Pastnieks, kurš sūtījumu piegādi veic ar velosipēdu, dienā vidēji nobrauc ap 12 kilometru, tāpēc, iegādājoties jaunos velosipēdus, mums jo īpaši svarīgi bija, lai tie ir pastniekam ērti, droši un praktiski sūtījumu transportēšanai. Velosipēdu izvēlē piesaistījām pastniekus, kuri ilgākā laika periodā ikdienas darbā izmēģināja vairāku ražotāju piedāvājumu, iegādātos velosipēdus atzīstot par ērtākajiem.»

Jaunie velosipēdi aprīkoti ar ātrumu pārslēgšanas iespējām trīs līmeņos, skaņas signālu, gaismas lukturīšiem velosipēda priekšpusē un aizmugurē, atstarojošiem elementiem velosipēda aizmugurē un abu riteņu spieķos, kā arī groziem pasta sūtījumu pārvadāšanai. Ievērojot drošas pārvietošanās noteikumus, Latvijas Pasts pastniekus, kuri pārvietojas ar velosipēdiem, nodrošina arī ar veloķiverēm. Atbilstoši normatīvajiem aktiem pastniekiem, kuri pārvietojas ar velosipēdiem, ir derīga transportlīdzekļa vadītāja apliecība. 

Visi 200 velosipēdi ir reģistrēti CSDD, tādējādi palielinot uzņēmuma kā velosipēdu īpašnieka aizsardzību pret transportlīdzekļa iespējamo zādzību. 

Velosipēdu ražotājs ir Slovēnijas uzņēmums KRPAN, kura viena no darbības jomām ir tieši velosipēdu ražošana pasta pakalpojumu sniedzējiem; līdzīgas uzbūves un komplektācijas velosipēdus izmanto pasta iestādes arī Igaunijā, Ungārijā, Horvātijā un Slovēnijā.

Latvijas Pasta pastnieki korespondences piegādi atkarībā no apdzīvotības blīvuma un sūtījumu apjoma nodrošina ar velosipēdiem, automobiļiem vai kājām. 2013. un 2014.gadā, uzlabojot darbinieku darba apstākļus, Latvijas Pasts iegādājās arī darba formastērpus un apavus pastniekiem, kurjeriem, automobiļu vadītājiem, ceha un tehniskajiem darbiniekiem. Tuvākajā laikā plānots iegādāties formastērpus arī pastniekiem – automobiļu vadītājiem un darbiniekiem, kuri veic eksprespasta sūtījumu apstrādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

...

nu tad jāgaida kārtējie uzcenojumi pasta pakalpojumiem.

pirms 5 gadiem, 2014.03.24 12:31

pasta priekšnieks

vēl gaidām 200 jaununākās paaudzes robotu kas brauks ar šo smago tehniku (kam nav jāmaksā algas un jāņem slimības lapas)

pirms 5 gadiem, 2014.03.24 16:29

vijs

Riteņi, darba apģērbs ,pirmo reizi dzirdu !

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 07:19

pampars

bet vai auzu tarbu tam pastniekam pasta prr. arī izsniegs lai spēks būtu tam sievišķim mīties ?

pirms 5 gadiem, 2014.03.25 08:32

Latvijas ziņas