Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Latvijas valsts meži”: Lietus nav mazinājis augsto ugunsbīstamību mežos

Lietus līdz šim nav mazinājis augsto ugunsbīstamību mežos, liecina "Latvijas valsts mežu" publiskotā informācija.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka, neraugoties uz šīs nedēļas lietusgāzēm atsevišķos reģionos, uguns draudi mežos Latvijā arvien saglabājas, tāpēc "Latvijas valsts meži" aicina ikvienu izvairīties no jebkādas atklātas liesmas radīšanas mežā vai tiešā tā tuvumā.

"Latvijas valsts mežu" pārstāvji informē, ka lielākie meža ugunsgrēki aizvadītajā nedēļā izcēlās kompānijas Dienvidlatgales un Zemgales reģionos.

Tostarp kompānijas pārstāvji atzīmē, ka 19. maijā Zemgales reģionā mežs dega divās vietās – pie Olaines un Kandavas. Olaines ugunsgrēkā šogad ir izdegusi lielākā meža platība, pārsniedzot 60 hektārus, bet Kandavā – 11 hektārus.

"Abās vietās dzēšanas darbi turpinās vēl šodien, neskatoties uz lietusgāzēm. Dzēšanas darbus Olainē apgrūtina purvainais apvidus un biezais kūdras slānis, bet Kandavā dzēšanas darbus nevar sākt, jo deguma teritorijā sprāgst kara laika munīcija," atzīmē "Latvijas valsts mežu" mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.

Kompānijā atgādināja, ka ikvienam jābūt ļoti uzmanīgam mežā ar uguni. "Šajā ugunsnedrošajā laika posmā mežos ir aizliegts kurt ugunskurus ārpus speciāli tam ierīkotām vietām, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu ārpus ceļiem, jo katrs nomests sērkociņš, kūpošs izsmēķis vai motora dzirkstele var būt cēlonis lielai nelaimei," norāda uzņēmumā.

"Latvijas valsts mežu" pārstāvji arī atgādina, ka, uzturoties mežos un purvos, nedrīkst nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kā arī kurināt ugunskurus, izņemot īpaši šim nolūkam ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Tāpat mežos liegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī darīt jebko citu, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Jau ziņots, ka līdz šā gada 21. maijam Valsts meža dienests reģistrējis 598 meža ugunsgrēkus, kuru kopējā platība ir 455 hektāri, tostarp 162 hektāri jaunaudžu.

"Latvijas valsts mežu" īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.


Foto: no arhīvaPievieno komentāru

Latvijas ziņas